Najväčšie prekvapenie 15. kola 6. ligy Z sa zrodilo v Holíči, kde predposledný Sokol Borský Mikuláš vyhral rozdielom triedy, o čo sa najväčšou mierou zaslúžil Milan Ferenčík, ktorý domáceho brankára Martina Vaculku prekonal trikrát.

FC Rybky – Baník Brodské 1:1 (1:1)

Futbalisti Slovana Šaštín v minulom kole rozhodli zápas s Radimovom vo svoj prospech v posledných minútach. Teraz sa podobný kúsok podaril Starej Turej v ich neprospech. Mladé mužstvo dostalo lekciu, ktorá mu môže len pomôcť. Veď v základe nastúpilo až 8 hráčov mladších ako 20 rokov. Zdá sa, že Slovanu opäť rastie silná futbalová generácia.

ZsFZ 6. liga Západ 15. kolo

Holíč – Bor. Mikuláš 1:4 (0:2)
Góly: 76. J. Zubalík – 2., 55., 74. M. Ferenčík, 8. A. Rácik.

Rozh. Pivarček, Fuňák, Frič. ŽK 1:1.
Holíč: Vaculka – Čech, Masaryk, D. Mráz, Zubalík, Švrček, Chanečka, Daniel, Kocák, M. Mráz, Petrovič (str. Polák, Hačunda, Duffek).
B.Mikuláš: Cigánek – Cintula, Malina, Krchňavý, Ferenčík, Plaisner, Rácik, Macek, Phan, Lánik, Abogan (str. Ondriska, Šedivý, Vrablic).

Milan Ferenčík

Dvomi „zlepenými“ gólmi v priebehu šiestich minút hostia poriadne prekvapili domácu Iskru, ktorá počas celého zápasu, ktorý ovplyvnil silný vietor, pôsobila bezzubo. Domáceho brankára Vaculku prekonali Milan Ferenčík a Andrej Rácik – 0:2. Znížiť mohli Daniel a najmä Mário Mráz, ten však netrafil ani prázdnu bránu. Po prestávke bývalý ligista Ostravy, B. Bystrice a Senice Milan Ferenčík dvomi gólmi zabezpečil hosťom štvorgólové vedenie a až potom sa k slovu dostali aj domáci, ktorých čestný úspech dal Jakub Zubalík – 1:4. Ďalšie góly mohli pridať Masaryk, Čech a Kocák, no ani jeden nemieril presne. „Búrania“ si týmto víťazstvom veľmi polepšili, keď posledným Kútom ušli už na rozdiel 7 bodov.

Stará Turá – Slovan Šaštín 2:1 (0:1)
Góly: 55., 87. F. Durec – 16. M. Herda.

Rozh. Zboran, Pastorek, Vojtík. ŽK 1:2 (Sládek – Herda, Hurban).
Stará Turá: Dedík – Valenčík, Sekerka, Benian, Peterka, Koto, Durec, Sládek, Božoň, Mazák, Záhora (str. Mikulec, Dzura, Jaroš, Antálek).
Šaštín: Slaninka – Šimek, Šághy, Svrček, Hurban, Pollák, Michalica, Skokánek, Kečkeš, Herda, Rovaš, (str. Šedivý, P. Vach, Brunner).

V prvom polčase si obidve mužstvá vypracovali niekoľko sľubných streleckých príležitostí, o niečo viac ich mali hostia. Aj preto išli do kabín zaslúžene s jednogólovým vedení po góle Matúša Herdu – 0:1. Po prestávke domáci pomerne rýchlo vyrovnali gólom hrajúceho trénera Filipa Dureca – 1:1. Až do konca sa obaja snažili o víťazný gól, šťastie sa usmialo na domácich, keď to bol opäť Durec, ktorý v 87. min. rozhodol o najtesnejšom víťazstve Staroturancov – 2:1.

FC Rybky - Baník Brodské 1:1 (1:1)

Góly: 39. L. Petrúfka – 30. Joedson.

Rozh. Bulko, Kvasnica, Kovačik. ŽK 4:0 (Chvála, Smoleňák, Petrúfka, Mach).
Rybky: Kadlečík – Mach, Patka, Vacula, Denis Surový, Chvála, Jurka, Fila, Petrúfka, Ravas, Čmarada (str. Smoleňák, Koniarik, Moravanský).
Brodské: Janči – Tavares, Soos, De Souza, Bartal, Gonda, Teixeira, Krňa, Joedson, Trubiroha, Blaha (str. Petranský, Ralbovský, Poláček).

Začiatok zápasu patril mužstvu hostík ktorí mali aj 2 dobré príležitosti na skórovanie, no Kadlečíka v domácej bráne neprekonali ani Trubiroha, ani Bartal. Postupne sa k slovu dostali aj domáci a mali aj niekoľko výborných šancí na otvorenie skóre zápasu. Dvakrát prudko zakončoval Ivan Ravas, dve šance mal Čmarada a tutovku spálil aj Fila. Trest pre nich prišiel v 30. min., kedy pohľadnú akciu Baníka zakončil technickou strelou do protipohybu brankára Joedson – 0:1. V 39. min. spálili domáci ďalšiu tutovku, no lopta sa odrazila k Lukášovi Petrúfkovi a ten strelou z 20 m aj s omocou brvna vyrovnal na 1:1. Po prestávke boli bližšie k streleniu rozhodujúceho gólu domáci hráči, no Fila z trestného kopu trafil brvno, strelu Ravasa vyrazil Janči a hlavička Denisa Surového išla vysoko nad.

Hlboké - Kopčany 2:1 (1:1)
Hlboké – Kopčany 2:1 (1:1)

Góly: 19. R. Mráz, 78. P. Liška – 41. M. Baláž.

Rozh. P. Baláž, Imrichovič, Puschenreiter. ŽK 4:0 (L. Šurek, Mráz, Slaný, Ravas).
Hlboké: Noščák – Pajpach, Kumančík, Serdahely, L. Šurek, Ravas, Liška, Mráz, Kadlečík, Rehák, T. Slovík (str. Slaný, Sokol).
Kopčany: F. Ivánek – Kotvan, Vach, Karas, Veselý, Blažek, Hrušecký, Vašíček, Lukáč, Zabadal, Michal Baláž (str. Milan Baláž, Šmida, Tomele).

V silnom vetre mal zápas iba priemernú úroveň s minimom šancí na obidvoch stranách. V prvom polčase vyšla domácim pekná kombinácia, ktorú premenil Rasťo Mráz na vedúci gól – 1:0. Šance mali aj hostia, no dočkali sa až v závere polčasu, kedy vyrovnal Milan Baláž na 1:1. Po prestávke boli nebezpečnejší hostia. Veselý a dvakrát Zabadal skóre nezmenili. Postupne sa do šancí dostávali aj domáci, dve nevyužil René Slaný. V 78. min. zahrával Kadlečík roh, obrana hostí trestuhodne zabudla na Patrika Lišku, ktorý sám pred Ivánkom dal hlavičkou víťazný gól Hlbokého – 2:1. Zápasu by svedčala remíza.

FK Kúty – Spartak Stráže 0:3 (0:2)
Góly: 14., 78. R. Slovák, 39. I. Letko.

Rozh. Gádoši, Osuský, Obeda. ŽK 1:1.
Kúty: Kotvas – Ralbovský, Smolinský, Puškač, Daniš, Antálek, Sálus, Franz, Klena, Polák, Ivánek (str. Halabrín).
Stráže: Hladký – I. Letko, Pagáč, L. Letko, Štora, Buzay, Jankovič, Cvečka, Biksadský, Slovák, Dóža (str. Samadov, Daniel).

V zápase posledného s prvým sa len ťažko dalo čakať prvé víťazstvo Kútov. Už po štvrťhodine hry poslal favorita do vedenia Robo Slovák a na 0:2 zvýšil chvíľu pred prestávkou stopér Igor Letko, ktorý sa gólovo presadil aj pred týždňom. Hostia boli futbalovejší a ich zaslúžené víťazstvo rozdielom triedy uzavrel svojim druhým gólom v 78. min. Slovák – 0:3.

Mokrý Háj – Dubovce 0:1 (0:1)
Góly: 45. R. Drgon.

Rozh. Imrichovič, Baláž, Boledovič. ŽK 1:4.
Mokrý Háj: Šipoš – Bohunický, Mihok, R. Valúch, Lašák, Milota, Prokeš, Eisner, Mucha, Petrovič, Vrablec (str. Kolínek, S. Krupodorov, Vávra).
Dubovce: Pekar – M. Valúch, Matúš, Polák, Nečas, Kudláč, Vanek, Pukančík, Balážik, Klein, Drgon (str. Machlica, Rybnikárm Mišík, Starý, Hološka).

Dubovce pohybujúce sa v spodných poschodiach tabuľky prekvapili domácich. Po zodpovednej hre v obrane a vynikajúcom výkone brankára Pekara si zaslúžene odviezli 3 body, ktoré im gólom do šatne zabezpečil kanonier Rado Drgon – 0:1. Po prestávke diváci už gól nevideli, Mokrý Háj aj druhý jarný zápas prehral 0:1.

Radimov – Jablonica 3:2 (2:1)
Góly: 25., 30., 55. Martin Vašíček – 31., 80. D. Slovík.

Rozh. Majcher, Tupý, Kačička. ŽK 2:2.
Radimov: Biskupič – Dermek, D. Vach, Vizváry, Vanek, Martin Vašíček, Kozány, Masaryk, Božek, Fridt (str. Konečný, Masár, Lovecký).
Jablonica: P. Kubisa – Zajonc, Pitorák, Mihalcsak, Peterka, T. Vach, Masár, Zubák, Jánošík, Galba, D. Slovík (str. Čmarada, Koníček).

Súboj tabuľkových susedov bol súbojom dvoch strelcov. V domácom mužstve si obud strelecké kopačky Martin Vašíček, u hostí Dominik Slovík. V prvej polhodinke sa dvakrát presadil Vašíček, no už minútu do druhom góle dal Slovík kontaktný gól na 2:1. Aj po prestávke mierili presne obaja. Najskôr Vašíček v 55. min. vrátil domácim dvojgólové vedenie, no od 80. min. sa opäť museli domáci o svoje víťazstvo obávať po druhom góle Slovíka. Nakoniec víťazstvo ostalo doma.

Ďalší program: 16. kolo sobota 6.4. o 15.30 hod. Slovan Šaštín – FK Kúty, 7.4. o 15.30 hod. Bor. Mikuláš – Rybky, Brodské – Radimov, Dubovce – Hlboké, Jablonica – Stará Turá, Sp. Stráže – Mokrý Háj, Kopčany – Holíč.