V prvom štvrťfinálovom stretnutí Niké Handball extraligy potvrdil obhajca trofeje z Považskej Bystrice proti Záhorákom rolu favorita, keď po vyrovnanom prvom polčase zdolal súpera 30:22.

Skóre zápasu otvoril hosťujúci Kurka, ale následne strelili domáci štyri góly a ujali sa vedenia 4:1. Pri vylúčení Briatku znížil brankár Velebný, ale domáci si aj naďalej udržiavali náskok, ktorý bol v prvom polčase najvyšší v 21. minúte, keď sa Považskobystričania dostali do vedenia 10:6. Záverečná desaťminútovka úvodnej časti však vyznela lepšie pre hostí, ktorý dokonca znížili po presnom zásahu Blaškoviča v 29. minúte na rozdiel jediného gólu. Záverečné slovo prvého polčasu mal domáci Živkovič, ktorý stanovil výsledok po 30. minútach na 13:11 pre favorita.

Tomu vyšiel ideálne vstup do druhej časti, keď strelil tri góly. Hosťom sa nedarilo najmä v ofenzíve, kde vyprodukovali v týchto momentoch množstvo technických chýb a skóre v prospech Považskej Bystrice nenarastalo výraznejšie len vďaka výborným zákrokom brankára Záhorákov Velebného. Napriek tomu úvodných 10 minút druhej časti vyhrali domáci 8:2, čím v podstate rozhodli o výsledku prvého štvrťfinále. Hosťom sa nedala uprieť snaha, ale skúsenejší domáci si už výrazné vedenie nenechali zobrať a napokon zvíťazili 30:22.

MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Stupava/Malacky 30:22 (13:11)
Najviac gólov MŠK Považská Bystrica: Briatka 8/3, Ďuriš 4, Živković 4/1, Macháč, Bystrický a Štefina po 3.
Zostava a góly Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný 1, Maslić – Burnazović, Valachovič 3, Vasović 4/3, Ristić 1, Jánoš 1, Tóth, Žunić, Kovács 4, Konečný 3, Prevaj 1, Kurka 1, Blaškovič 3, D. Grich, tréner Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva B. Grich a M. Rybár.

Druhé štvrťfinále sa odohrá v stredu 10. apríla od 19.00 h v Malackách.

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…