V sobotu (6.4.) a nedeľu (7.4.) odohrali v Skalici prvé dva zápasy štvrťfinálovej série o hokejbalového majstra Slovenska. Súperom Skalice je Leaders Ružinov, siedme mužstvo po základnej časti.

foto Beáta Tokošová

Sobota (6.4.), 1. zápas

Skalica – Ružinov 8:5 (4:2, 3:1, 1:2)

góly: 2. R. Zelenka, 5., 22. Lukačovič, 6. T. Balát, 14. M. Čulen, 23., 24., 32. Fraňo – 14., 35. Behúl, 14., 41. Hronček, 20. Bombara
vylúčení 4:6 presilovky a oslabenia 0:0

Hokejmarket: Kučera – Sobol, Salajka, Zelenka, Miklík, Štepanovský, Čulen, D. Balát – Martinusik, Lukačovič, Olejník, Holaza, Kaluža, Fraňo, Pobuda, T. Balát, Krýdl, Válik, P. Janáč, D. Janáč.

Skalica mala doslova zdrvujúci nástup, už 6. min. viedla 3:0. V zá-vere tretiny sa hostia 2 gólmi vrátili do zápasu, no vzápätí Čulen upravil na 4:2. V 2. tretine strelili hostia ešte raz kontaktný gól, na ktorý razantne odpovedali Lukačovič a dvakrát Fraňo: 7:3. Keď na začiatku 3. tretiny uzavrel svoj hetrik Fraňo, domáci si už začali šetriť sily na odvetný nedeľný zápas…

Macek Knihy.Zahori

Nedeľa (7.4.), 2. zápas

Skalica – Ružinov 4:6 (3:0, 0:2, 1:4)

góly: 5. Pobuda, 12. Martinusík, 12. a 32. Kaluža – 21. Pisarovič, 23. Blahovský, 35. a 45. Behúl, 41. Weber, 44. Šulek
vylúčení 5:5 presilovky 1:2 oslabenia 0:0

Aj v tomto zápase Skalica vyhrávala rýchlo 3:0, ba ešte aj na začiatku 3. tretiny 4:2. Potom však už dominoval súper, ktorý vsietil 4 góly a vyrovnal stav série na 1:1.

Program: 13. a 14. 4. Ružinov – Skalica (13.00).