Závod Vaillant Group Heat Pump Production v Senici, ktorý produkuje tepelné čerpadlá, zaznamenal dvojité víťazstvo v prestížnej súťaži Stavba roka. Súťaž organizuje Združenie pre rozvoj slovenskej Architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia. Tieto ocenenia svedčia o výnimočnosti objektu aj o obrovskej priazni verejnosti.

foto GOLDBECK CEE South

Výnimočné a progresívne riešenie

O prestížny titul Stavba roka sa uchádzali výnimočné architektonické diela z celého Slovenska. Každá stavba prešla prísnou kontrolou zo strany uznávaných odborníkov, ale aj širokej verejnosti. Pri určovaní víťazov zohrávala kľúčovú úlohu okrem estetiky aj udržateľnosť, funkčnosť a spoločenský vplyv.

Plocha draka Knihy.Zahori

Budova výrobného závodu v Senici využíva inovatívne technológie a udržateľné postupy, aby sa minimalizovala jej ekologická stopa. Aj to zabezpečilo senickému závodu získanie Ceny za výnimočné a progresívne projektové riešenie. 

Závod sa môže pochváliť zeleným certifikátom BREEAM v najvyššej možnej úrovni pre výrobné závody, v úrovni Excellent. Na získanie tohto certifikátu je potrebné splniť viacero parametrov, ktoré zabezpečujú udržateľnosť. „Medzi najlepšie hodnotené vlastnosti budovy patrili nakladanie s vodou, odpadom a so znečisťujúcimi látkami, ako aj riadiace procesy a energetická úspornosť,“ hovorí Radovan Prístavok, riaditeľ výrobných závodov Vaillant Group na Slovensku.

Odborníci aj široká verejnosť

Výnimočný priemyselný objekt na výrobu ekologických tepelných čerpadiel sa rozprestiera v Senici na ploche 90 000 metrov štvorcových a bol postavený za rekordných 17 mesiacov. V hlasovaní širokej verejnosti získal takmer tretinu z celkového počtu hlasov, čím si zabezpečil aj ocenenie Cena verejnosti. 

Trnavské rádio Tak akorát 2024

„Konkurencia bola tento rok veľmi silná a všetky nominované stavby boli skutočne výnimočné. Poslaním súťaže Stavba roka je aj osveta a propagácia odvetvia výstavby a stavebníctva, ktoré je pre našu spoločnosť Vaillant veľmi významné. Toto ocenenie je pre nás o to vzácnejšie, pretože náš nový závod v Senici sa stal najväčším favoritom v očiach verejnosti,“ povedal počas slávnostného udeľovania ceny Radovan Prístavok, riaditeľ výrobných závodov Vaillant Group na Slovensku.

foto Vaillant Group

Vaillant Group je medzinárodná spoločnosť so sídlom v nemeckom Remscheide, ktorá pôsobí v oblasti vykurovacej, ventilačnej a klimatizačnej techniky. Ako jeden z globálnych lídrov na trhu a v oblasti technológií Vaillant Group vyvíja a vyrába produkty, systémy a služby na mieru s cieľom zabezpečiť príjemné prostredie pre život. Jej portfólio výrobkov siaha od účinných vykurovacích zariadení na báze konvenčných zdrojov energie až po systémové riešenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Ide o spoločnosť so 150-ročnou tradíciou a 17 000 zamestnancami, ktorá je od svojho založenia v roku 1874 v rodinnom vlastníctve.


.
Toto je čítané

Záhradkári, pozor na paronýchium. Môžete skončiť až na chirurgickom stole

Na jar sa záhradkári tešia na obnovu života v ich záhradách, keď…

20 rokov