Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body na ihrisku súpera nezískali.

HK Agro Topoľčany – HC Záhoráci Stupava/Malacky 33:30 (16:13)

Najviac gólov HK Agro Topoľčany: Polák 12/1, Jovanovski 8, Michalka 5/4, Vukadinović 3.

Zostava HC Záhoráci Stupava/Malacky: Rybár, Velebný, Maslić – Burnazović, Valachovič 6, Vasović 3, Ristić 2, Tóth, Žunić 6, Kovács 6/2, Konečný 1, Kurka 3, Blašković 1, D. Grich 2. Tréner P. Stachovič, vedúci mužstva: B. Grich.

Domáci začali duel lepšie a na konci 7. minúty zvyšoval Gugolj už na 5:1. Aj keď hostia dokázali postupne prekonávať súperovu defenzívu, znižovať náskok sa im nedarilo. Naopak, domáci postupne navyšovali náskok a v 24. minúte už viedli po presnom zásahu Poláka o 7 gólov 15:8. Záhoráci však v závere prvej časti dokázali zapnúť na vyššie obrátky a do šatní napokon odchádzali s prijateľnou stratou troch gólov.

V nasadenom tempe pokračovali hostia aj v druhej časti a už v 35. minúte prehrávali o jediný gól 16:17. V Nasledujúcom priebehu si Topoľčany udržiavali tesný náskok, ale v 48. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať na 25:25. Lenže v tejto chvíli sa im prestalo dariť v útoku a nedokázali premieňať ani vyložené šance. Naopak domáci dali niekoľko jednoduchých gólov a dokázali sa presadiť aj pri osobnej obrane hostí. Víťazstvo si už napriek snahe Záhorákov nenechali zobrať a napokon zvíťazili 33:30.

.

Karting: Stupavčan Jakub Gašparovič vyhral prestížne preteky vo Francúzsku

Slovenský reprezentant, 13-ročný Jakub Gašparovič zo Stupavy, sa stal vo francúzskom Val…