Zámok v Malackách alebo Malacký kaštieľ bude od 1. mája do konca septembra opäť prístupný pre návštevníkov bez potreby objednania sa v predstihu. Letná sezóna sa začne v počas Prvomájových Malaciek a ako je už zvykom, na prelome septembra a októbra ju ukončí nočná prehliadka celého objektu. V máji a júni bude zámok otvorený cez víkendy, od júla dokonca šesť dní v týždni.

foto Malacky.sk

Turistická sezóna potrvá do septembra. Počas júla a augusta sa návštevníci môžu tešiť okrem stálej expozície a výstav na program kultúrneho leta.

Zámocký park je otvorený celoročne, jeho najväčším lákadlom je Pálffyovský dub spomienok, ktorý vlani získal titul Strom roka na Slovensku.

Expozícia a výstavy
Pálffyovci

Návštevníci si môžu pozrieť stálu expozíciu zameranú na Pálffyovcov, ktorú dopĺňa repríza výstavy vytvorenej pri príležitosti 400. výročia od zisku Plaveckého panstva Pálffyovcami. Výstava je súčasťou platenej prehliadky objektu.

Výstavy súčasného umenia

V priestoroch zámku bude v lete opäť séria výtvarných výstav prezentujúcich súčasné umenie, ktorých garantom je malacký výtvarník Marek Burcl. Jednotlivé výstavy otvárajú stretnutia s autormi pri dielach a návštevníci si ich môžu neskôr pozrieť v rámci otváracích hodín kaštieľa. Vstup na výstavy je voľný. Prvá výstava bude otvorená počas Prvomájových Malaciek, podrobnosti o ďalších prinesieme neskôr.

Podujatia na nádvorí

Nádvorie je otvorené počas otváracích hodín a počas bezplatných podujatí bez obmedzení.

V júli a auguste budú na nádvorí prebiehať podujatia Kultúrneho leta, program bude zverejnený v priebehu mája.

Otvorenie jednej z výstav v roku 2023, Foto: Martin Macejka
Otvorenie jednej z výstav v roku 2023, Foto: Martin Macejka

Otváracie hodiny

Počas leta 2024 je objekt otvorený nasledovne:

Máj-jún 2023:

  • pracovné dni na objednávku (kontakty nižšie)
  • sobota-nedeľa 13.00-17.00 h

Júl-august 2023:

  • utorok-piatok 10.00-12.00 h, 14.00-17.00 h
  • sobota-nedeľa 13.00-17.00 h

Prehliadky začínajú v uvedenej dobe každú polhodinu (posledná doobeda je o 11.30 h a poobede o 16.30 h). Kapacita jednej skupiny je 25 ľudí.

 

Martin Macejka, Malacké pohľady


.
Toto je čítané

Medzi Kopčanmi a Adamovom prekročil povolenú rýchlosť o 62 km/h

Skalickí dopravní policajti včera (21. 5.) namerali vodiča, ktorý prekročil maximálnu povolenú…

20 rokov