Počas uplynulého víkendu (27. – 28.4.) sa začali semifinálové série hokejbalovej extraligy. Skaličania bojujú o postup do finále s úradujúcim majstrom, ktorý vlani získal titul práve po finále so Záhorákmi.

Jaro Martinusík, foto Beáta Tokošová

Sobota: Skalica – Považská Bystrica 5:4 sn (2:2, 1:0, 1:2)

Góly: 1. Martinusík, 2. Lukačovič, 19. Sobol, 35. Fraňo, SN: Mikéska – 2. Poliaček, 13. Cifranič, 37., 45. Hryzák

Vylúčení 6:4 presilovky 1:2

Skalica: Dékány – Štepanovský, Miklík, Sobol, Mikéska, Zelenka, Salajka – Čulen, Martinusík, Lukačovič, Fraňo, Holaza, T. Balát, Krýdl, Válik, Kaluža, D. Balát, Olejník, D. Janáč

Prvý gól padol už v 13. sekunde, kedy prihrávku Salajku zužitkoval Martinusík. Vzápätí Poliaček vyrovnal a o 10 sekúnd akciu Salajku s Martinusíkom zakončil Lukačovič: 2:1. V závere tretiny bol vylúčený Salajka a hostia trestali Cifraničom: 2:2. V 19. min. využil presilovku Sobol a keď v 35. min. zvýšil Fraňo na 4:2, zdalo sa, že je rozhodnuté. Lenže potom 2x skóroval Hryzák, ktorý 2 sekundy pred koncom poslal zápas do predĺženia. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, rozhodujúci premenil Robo Mikéska.

Nedeľa: Skalica – P. Bystrica 4:5 pp (1:1, 1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 3. 40. Olejník (Martinusik), 18. Holaza (Balát), 36. Miklík (Sobol), 40. Olejník – 15. a 23. Straka, 17. a 48. Urbánek

Vylúčení 9:9, presilovky 1:3

Aj nedeľa priniesla výsledok 4:4 po riadnom hracom čase. V predĺžení sa však šťastie usmialo na hostí, ktorí vyrovnali stav série na 1:1.

Odvety sú na programe tento víkend, 4. a 5. mája v Považskej Bystrici.

Výsledky druhého semifinále: LG Bratislava – Poprad 7:4 a 2:5.