Dopravní policajti v piatok (3.5.), v skorých ranných hodinách, riešili dopravnú nehodu medzi obcami Unín a Radimov v okrese Skalica. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

foto Polícia SR

Policajti na mieste našli auto Škoda Fabia mimo vozovku v poli, prevrátené na streche a 3 osoby vo veku 22, 23 a 24 rokov, ktoré boli v ošetrení záchranárov. “Podľa prvotných informácií z miesta, boli 2 osoby po nehode pri vedomí a najmladší z trojice v kritickom stave. Všetci traja boli prevezení záchranármi do skalickej nemocnice. Presný rozsah zranení nie je polícii známy,” uvádza polícia.

Policajti okrem priebehu a príčiny nehody skúma aj to, kto v čase nehody sedel za volantom auta. “Dve osoby boli po nehode pod vplyvom alkoholu a tretiemu rovesníkovi bola odobratá za týmto účelom krv v nemocnici.  Polícia na mieste zaistila viacero stôp, ktoré budú vyhodnotené a preverí aj ďalšie informácie, ktoré potvrdia alebo vyvrátia informácie o tom, kto mal riadiť auto v čase nehody,” pokračuje polícia na sociálnej sieti.

Polícia apeluje najmä na mladých začínajúcich vodičov, aby sa správali za volantom zodpovedne a jazdu prispôsobili svojim schopnostiam a skúsenostiam. “Každý začínajúci a mladý vodič, by mal myslieť aj na to, že je zodpovedný za spolujazdcov v aute a pri nehode pod vplyvom alkoholu, ide o úmyselné konanie, za ktoré nesie plnú vinu,” dodáva polícia.


.
Toto je čítané

Meteorológovia očakávajú v utorok večer na Záhorí búrky

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal od utorka (21.5.) od 18:00 do stredy (22.5.)…

BM Salon EV