Rodák z Malaciek Patrik Koch posilní slovenskú hokejovú reprezentáciu na nadchádzajúcich MS v Prahe a Ostrave. Vo štvrtok v noci to potvrdil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan na sociálnej sieti X.

foto Patrik Koch

Dvadsaťsedemročný obranca Koch pôsobí v organizácii tímu NHL Arizona Coyotes. Väčšinu sezóny strávil na farme v Tucsone, ten však vypadol už v 1. kole play off AHL s Calgary Wranglers (0:2 na zápasy). Koch vo svojej prvej sezóne v zámorí absolvoval za Tucson 63 zápasov v základnej časti a zaznamenal jeden gól a štrnásť asistencií, vo vyraďovacej časti hral v oboch dueloch. Coyotes ho počas sezóny povolali do prvého tímu a začiatkom marca si odbil premiéru v NHL, keď nastúpil proti Minnesote (prehra 2:5).

Macek Knihy.Zahori

Pre Kocha to bude tretia účasť, keď hral za slovenskú reprezentáciu vlani a predtým aj na domácom šampionáte v roku 2019 v Bratislave a Košiciach.

Účasť na MS potvrdil aj Kochov spoluhráč Miloš Kelemen. Na súpiske SR tak figuruje už osem hráčov, ktorí v sezóne 2023/2024 nastúpili v NHL.

Účasť na MS potvrdili aj obrancovia Šimon Nemec (New Jersey) s Martinom Fehérvárym (Washington) a útočníci Juraj Slafkovský (Montreal), Martin Pospíšil (Calgary), Tomáš Tatar (Seattle) a Pavol Regenda (Anaheim). Deviatym mohol byť Erik Černák z Tampy Bay, no ten sa ospravedlnil pre nedoliečené zranenie ramena, ktoré utrpel v druhom zápase série s Floridou.


.
Toto je čítané

Basketbal: Holíčania vyhrali turnaj Final Four 2. ligy

Basketbalisti Holíča majú za sebou už svoju šiestu účasť vo Final Four…

BM Salon EV