Polícia v nedeľu (5. 5.) riešila viacero udalostí spojených s alkoholom. Išlo o nehodu medzi obcami Veľké Leváre a Moravský Svätý Ján i jazdu pod vplyvom alkoholu v Zohore. Oboch vodičov obvinila za úmyselný prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

foto Polícia SR

Priblížila, že 54-ročný vodič na ceste I/2 z Veľkých Levár prešiel do protismeru a ďalej pokračoval po trávnatej ploche, až s vozidlom zastavil v kríkoch a vo vode. “Vodič bol policajnou hliadkou podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol 1,01 mg/l, čo predstavuje 2,10 promile,” uviedla Šimková s tým, že nehoda sa obišla bez zranenia.

Plocha draka Knihy.Zahori

Druhú udalosť polícia riešila vo večerných hodinách v Zohore, kde na Kováčskej ulici spozorovala vozidlo, s ktorým 39-ročný vodič jazdil zo strany na stranu. Polícia vodiča podrobila dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 1,71 promile.

“Obaja vodiči boli policajtmi obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní na policajné oddelenie na vykonanie ďalších potrebných úkonov,” dodala hovorkyňa. Podotkla, že v prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia apeluje na verejnosť, aby boli vodiči na cestách voči sebe, ako aj voči ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.


.
Toto je čítané

Kultúrny dom v Sobotišti ponesie meno Aničky Jurkovičovej

V Sobotišti si v nedeľu (19.5.) pripomenuli 200. výročie narodenia Aničky Jurkovičovej…

20 rokov