Pred rokom hrali hokejbalisti Skalice s Považskou Bystricou finálovú sériu o majstra a rozhodujúci piaty zápas prehrali doma v predĺžení. Po roku sa situácia zopakovala, lenže už v semifinále…

5. zápas: Skalica – Považská Bystrica 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 28. M. Miklík (D. Balát), 43. Olejník (Martinusik) – 8. Poliaček, 23. Straka, 49. Rufati.
Vylúčení 4:5, Bušovský (PB) 2×10 min. OT. presilovky 0:1, oslabenia 0:0

Skalica: Dékány – Salajka, Sobol, Štepanovský, Miklík, Mikéska, Zelenka – Fraňo, Martinusík, P. Janáč, Krýdl, Holaza, Čulen, Válik, Kaluža, T. Balát, D. Balát, Olejník, Pobda, D. Janáč.

Domáci boli miernym favoritom, no v 23. minúte už prehrávali 0:2 po góloch Poliačka a Straku. Záhoráci však bojovali a boli odmenení. V 28. minúte po prihrávke D. Baláta dal kontaktný gól Martin Miklík a v 43. minúte po akcii Martinusíka poslal zápas do predĺženia Lukáš Olejník: 2:2. Rozhodnutie prinieslo vylúčenie Miklíka, ktoré hostia v 49. minúte potrestali gólom Rufatiho: 2:3.

V Skalici zavládlo sklamanie a domáci hokejbalisti boli namiesto očakávaných zlatých medailí dekorovaní “len” bronzovými. Vo finále tak bude Považská Bystrica obhajovať svoj vlaňajší titul proti LG Bratislava.

Druhé semifinále: LG Bratislava – Poprad 3:2 pp (séria 3:2)