Pavol Farkaš je bývalý profesionálny futbalista, ktorý hrával za kluby ako Nitra, Myjava či Petržalka, no jeho kariéru zdobia aj zahraničné angažmány v Rumunsku, Taliansku a Grécku. 

foto SFZ

39-ročný bývalý ligový hráč taktiež patrí k členom realizačného tímu trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu. Od novej sezóny bude asistovať v klube MFK Skalica trénerovi Pavlovi Majerníkovi. 

„Oslovil ma tréner Pavol Majerník s otázkou, či by som bol myšlienke takejto spolupráce naklonený. Samozrejme, potešilo ma to, dohodli sme sa na stretnutí, kde sme si povedali predstavu našej spolupráce a následne sme sa dohodli aj s vedením klubu,“ ozrejmil Pavol Farkaš.

Záhorácke rádio 2024 01

Ako doplnil, práca v klube je pre neho novou výzvou, ktorú sa rozhodol prijať. „Prakticky som sa len nedávno vyzul z kopačiek ako profi hráč a táto ponuka prišla pomerne rýchlo. Je to prvá liga a zaujímavá ponuka. Po veľmi rýchlom zvážení som sa rozhodol ju prijať,“ doplnil. 

Pre nového asistenta bude Skalica zo začiatku predstavovať neznámu. „Prehľad o slovenskej lige mám a vnímal som aj pôsobenie Skalice v najvyššej futbalovej súťaži. Myslím si, že svoju rolu v lige si v tomto ročníku zastali. Je to rodinný a stabilizovaný klub, takže nejaký všeobecný prehľad mám, ale určite sa budem s mnohými vecami aj zoznamovať.“

Pavol Farkaš má vďaka jeho bohatým futbalovým skúsenostiam klubu určite čo ponúknuť a práve aj to je jeden z jeho cieľov. „Chcem priniesť môj pohľad na futbal, ako aj poznatky a skúsenosti, ktoré som nadobudol. Aj pre mňa je to zároveň niečo nové  a rovnako aj ja chcem od realizačného tímu a celkovo ligy nasať čo najviac informácií, aby som sa každým dňom mohol zlepšovať a dopomohol tak klubu k lepším výsledkom. Verím, že túto dôveru, ktorú mi klub dal nesklamem a bude to obojstranne prínosná spolupráca,“ uzavrel nový asistent trénera MFK Skalica. 

„Pre mňa bolo veľmi podstatné, aby som mal pri sebe človeka, ktorý môže aj mňa trénersky posúvať ďalej a preto som sa rozhodol pre Pavla Farkaša. Mal som na neho dobré referencia, spoločne sme absolvovali dlhý rozhovor, vďaka ktorému som usúdil, že je to človek, ktorý nám môže pomôcť v realizačnom tíme ale aj v klube. Okrem toho má dobrý futbalový rozhľad, všetci vieme, že je súčasťou realizačného tímu pri mužskej reprezentácii. Z tohto pohľadu si myslím, že bude mať dobré oko ako na hráčov, tak aj celkovo na futbal,“ dodal k príchodu nového asistenta tréner Pavol Majerník. 


.

20 rokov