Od stredy (29. 5.) sa začne revitalizácia cesty II/503 Kostolište – Záhorská Ves. Úsek bude uzavretý, obchádzka bude vyznačená zvislým dopravným značením. Informovala o tom  hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Na ceste sa má opraviť vozovka z dôvodu neúnosného podložia predovšetkým v extraviláne obce Záhorská Ves smerom na Suchohrad. “Práce sa uskutočnia podľa podmienok počas letných prázdnin. Doprava v ostatných úsekoch bude striedavo riadená v jednom jazdnom pruhu, preto žiadame vodičov o zvýšenú pozornosť, rešpektovanie dočasného dopravného značenia, ako aj pokynov realizátora a trpezlivosť pri prejazde danými úsekmi cesty,” uviedla hovorkyňa.

Záhorácke rádio 2024 01

BSK ozrejmil, že na základe stanovenej technológie príde k celkovej uzávere úseku. Úplná uzávera však podľa kraja zníži celkovú dĺžku realizáciu z 30 dní čiastočných uzáver na 14 dní úplnej uzávery.

Ostatné práce sa majú realizovať v extraviláne. “A to úpravou cestného telesa zrezaním a úpravou krajníc, frézovaním celého profilu, ako aj realizovaním novej asfaltovej obrusnej vrstvy,” uviedol kraj. V intraviláne má úprava cestného telesa pozostávať predovšetkým zo zrezania krajníc, úpravy poškodených častí vozovky po revitalizácii či frézovania. BSK zároveň deklaroval, že revitalizácia bude v maximálnej možnej miere rešpektovať stávajúce sklonové pomery komunikácie.

Celkovo by práce mali podľa slov hovorkyne trvať zhruba osem mesiacov, keďže si technológia recyklácia za studena vyžaduje aj technologickú prestávku.


.
Toto je čítané

BSK bude opäť očkovať proti HPV vírusu aj v Malackách

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude po deviaty raz očkovať proti HPV vírusu.…

20 rokov