Od soboty 1. júna sa začne na Záhorí v Bratislavskom kraji sezóna obľúbených cyklobusov. Autobusy vybavené nosičmi s kapacitou až 6 bicyklov môžu cestujúci využiť počas voľných dní na linkách číslo 240 Bratislava – Vysoká pri Morave a číslo 250 Malacky – Suchohrad, a to v oboch smeroch. Službu zabezpečuje spoločnosť ARRIVA Mobility Solutions v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom ako objednávateľom regionálnej autobusovej dopravy v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Rozšírená víkendová preprava až 6 bicyklov cyklobusmi dopĺňa štandardnú možnosť prepravy max. dvoch bicyklov v priestore vyhradenom pre kočíky na všetkých regionálnych spojoch v Bratislavskom kraji, ktorá je počas sobôt, nedieľ a sviatkov bez časového obmedzenia. Na prepravu bicykla na spojoch obsluhovaných autobusmi s cyklonosičom nie je potrebná rezervácia.

Cyklobusy premávajú od 1. júna do 29. septembra 2024 počas víkendov a sviatkov na linkách č. 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave a č. 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad na spojoch označených piktogramom bicykla.

Za prepravu jedného bicykla zaplatí cestujúci pri kúpe papierového cestovného lístka 0,55 €, cena elektronického lístka je len 0,49 €. Podrobné informácie o podmienkach prepravy bicyklov nájdu cestujúci v prepravnom poriadku IDS BK.

Trnavské rádio Tak akorát 2024

„Cyklovýlety do krásnej prírody okolo rieky Moravy sú veľmi obľúbené počas celej sezóny. Vďaka cyklobusom sú teraz prístupné aj pre rodiny s deťmi alebo skupiny cyklistov, ktorí chcú stráviť čo najviac času objavovaním tohto atraktívneho prihraničného regiónu. Lákadlom sú aj malebné obce a mestá s bohatou históriou poprepájané turistickými trasami, pričom z Vysokej pri Morave môžu cyklisti pokračovať po Malokarpatskej cyklomagistrále alebo sa napojiť na cyklotrasy v susednom Rakúsku,“ povedal Peter Sádovský, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions.

Cyklovýlety pre celú rodinu

V Bratislavskom kraji môžu cez víkendy, sviatky a dni pracovného pokoja cestovať na jeden denný cestovný lístok až dvaja dospelí a tri deti. S držiteľom základného (nezľavneného) denného cestovného lístka tak môže cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti vo veku do 18 rokov. Podmienkou je, že v skupine cestujúcich je minimálne 1 dospelý a 1 dieťa. Počas platnosti lístka môžu neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky (MHD, regionálny spoj, vlak) na území, pre ktoré je lístok zakúpený. Ak sa rodina rozhodne počas voľných dní cestovať po celom území Bratislavského kraja, zaplatí za cestovanie len 7,60 EUR za 24 hodín (elektronický lístok, cena papierového lístka je 8,30 € za 24 hodín). Papierový denný cestovný lístok si môžu cestujúci zakúpiť priamo u vodiča autobusu, jeho elektronickú verziu získajú cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu IDS BK. V cene lístka nie je zahrnutý poplatok za prepravu bicyklov.


.
Toto je čítané

BSK začne rekonštruovať cestu medzi Lábom a Plaveckým Štvrtkom

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začne od pondelka (17. 6.) rekonštruovať cestu medzi…

BM Záhada Vedy