Mesto Malacky v sobotu (29.6.) ožije pouličným basketbalom. Celý turnaj Streetball Challenge 2024 sa bude konať na novovybudovanom Mierovom námestí, ktoré je súčasťou pešej zóny.

ilustračné foto
zdroj freepik.com

Streetballové turnaje sa stávajú opäť rozšírenými aj na Slovensku. Vracia sa tak tradícia pouličného basketballu, ktorý bol kedysi u nás dosť rozšírený. Malacký turnaj Streetball Challenge 2024 sa začne reprezentáciou družstiev o 8.30 h. Prihlásiť sa môžu hráči  v štyroch vekových kategóriách: U12, U14, U16 a dospelí. Každá kategória môže mať mix družstiev mužov a žien.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom odkazu na stránke basketbalového klubu Malacky ↵. Počet družstiev je obmedzený, preto je dôležité prihlásiť sa čo najskôr.

Turnaj sa bude hrať na plastových kruhoch postavených na námestí. Pre víťazov sú pripravené vecné ceny od The STREETS a Molten, dospelí môžu získať aj finančnú výhru.

streetball chalange Malacky 2024 Mierové námestie

Podujatie nebude len o basketballe. Na turnaji vystúpi slovenský rapper Majself, ktorý bude mať aj autogramiádu. Najmenší sa môžu tešiť na predstavenie Skákalky, ktorá bude následne maľovať na tvár. Predstavý sa aj športový klub POHYBOVŇA. Čaká vás aj playstation, kde si môžete zahrať NBA, basketbalové trenažéry dvojíc, MAXI MEGA kôš pre deti s Mimoňom a skákací hrad.

Celý harmonogram Streetball Challenge 2024:

  • 8.30 h Prezentácia družstiev
  • 9.00 h Začiatok Turnaja
  • 10.00 h Vystúpenie SKAKALKA pre deti
  • 11.00 h Majself mini-koncert a autogramiáda, fotenie – Basket Challenge Majselfa
  • 12.30 h Vystúpenie POHYBOVŇA
  • 14.00 h Challenge basketbalových zručností
  • 15.00 h Finálové a záverečné zápasy

 


.
Toto je čítané

V sobotu odštartuje 12. ročník Filmového festivalu v Plaveckom Podhradí

Počas júla bude v obci Plavecké Podhradie v okrese Malacky prebiehať už…

20 rokov