Športový areál Základnej školy Dr. J. Dérera v Malackách opäť ožil florbalom. V sobotu 29. júna sa konal už šiesty ročník populárneho turnaja Malacky Street Floorball Cup, ktorý tento rok prilákal rekordných 48 tímov. Na troch ihriskách sa odohralo celkovo 143 zápasov, pričom o víťazstvo v turnaji sa usilovalo viac ako 300 športovcov z piatich kategórií: mladšia prípravka, staršia prípravka, mladší žiaci, starší žiaci a dospelí.

foto Michal Tarabík

V kategórii dospelých triumfoval tím IBK Chrusty, v kategórii starších žiakov zvíťazili Six Snipers. Zlaté medaily v kategórii mladších žiakov si odniesli Hurikán Rača bordoví a v kategóriách staršia a mladšia prípravka dominovali hráči tímu Capitol FA.

Macek Knihy.Zahori

“Sme nadšení, že sme opäť zorganizovali kvalitný turnaj, ktorý prilákal rekordný počet tímov a hráčov. Dokonca tri tímy prišli až z Budapešti, čo je skvelá vizitka pre náš turnaj. Teší nás, že turnaj zaujal aj veľa divákov, ktorí vytvorili skvelú atmosféru. Tento rok sme pripravili najlepší a najúspešnejší ročník v histórii a priniesli do Malaciek vynikajúci športový zážitok,“ povedal Oto Divinský za organizátorov turnaja.

foto Michal Tarabík

Turnaj organizovaný florbalovým klubom 1. SC Malacky ponúkol zaujímavý športový program pre hráčov aj divákov. Okrem napínavých a vyrovnaných zápasov si návštevníci vychutnali aj autogramiádu slovenských reprezentantiek vo florbale Radky Mládenkovej a Lenky Červenej, ako aj trénera reprezentácie juniorov Jakuba Horeckého, ktorý sa zúčastnil turnaja ako hráč tímu FBC Príležitosť. Pre hráčov i návštevníkov bola pripravená oddychová zóna v tieni a v horúcom letnom počasí mnohí využili tiež možnosť osviežiť sa vodnou hmlou.

foto Michal Tarabík

Malacky Street Floorball Cup 2024 sa zaradil medzi najväčšie florbalové podujatia pod holým nebom na Slovensku a takisto k významným športovým podujatiam v Malackách. Tento úspech by nebol možný bez podpory partnerov: ZŠ J. Dérera Malacky, Mesto Malacky, MCK Malacky, CVČ Malacky, Slovenský zväz florbalu, TEX-PRINT, Vrablec – rozličný tovar, Fantasia – light and sound company, Najpoháre.sk.


.
Toto je čítané

Streda na Záhorí bude tropická! Teploty dosiahnu až 36°C

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu (10.7.) od 14:00 do 18:00…

20 rokov