Polícia eviduje za štvrtok (4. 7.) a piatok až šesť podvodných volaní, ktorých príjemcovia boli práve seniori. Piati seniori sa v tomto prípade nestali obeťami podvodu. V jednom prípade prišla seniorka podvodným konaním neznámeho páchateľa o finančnú hotovosť 15 700 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

ilustračné foto

“Vo všetkých prípadoch išlo o dobre známu legendu o policajtovi a páchateľoch trestnej činnosti, ktorí si vyhliadli práve seniora, aby ho upozornili na hrozbu okradnutia. Zvedavé otázky falošných policajtov na finančné prostriedky seniorov, ktoré majú ihneď k dispozícii, či cennosti sú v telefonátoch témou číslo jeden,” uviedla Šimková. Spresnila, že piati seniori, ktorí sa nestali obeťou podvodu, telefonát zmysluplne ukončili a celú udalosť nahlásili polícii osobne alebo telefonicky.

LFS 2024

Polícia opätovne vyzýva ľudí, ktorí majú vo svojej blízkosti seniorov žijúcich samostatne, prípadne ak majú v seniorskom veku rodinných príslušníkov, aby ich informovali o podvodných praktikách a dali im rady, ako sa nestať obeťou podvodu.


.
Toto je čítané

Rekonštrukcia domova pre seniorov v Senici pokračuje

Stavebné práce na rozľahlom objekte Domova sociálnych služieb (DSS) a zariadenia pre…

HAŠŠO 6/2024