Malacké kultúrne leto 2024 ponúka pestrý a vyvážený program, ktorý je pripravený pre malých i veľkých, priaznivcov hudby, tanca, divadla, literatúry, výtvarného umenia, filmu, ale aj histórie, astronómie či poľovníctva.

foto Malacky.sk

Najväčším podujatím bude Otváračka, úvodné podvečerné podujatie na novom Námestí u Severínka. Utorky budú patriť výtvarným workshopom a podujatiam zameraným na históriu (potulky, prednášky). Stredy sú vyhradené pre cyklus literárna kuchyňa a večerné premietanie pod hviezdami. Vo štvrtok budú dopoludnia so spoločenskými hrami a večerné tančiarne u Severínka. Koncerty sú naplánované väčšinou na piatok alebo sobotu. Na nedeľné popoludnia sú pripravené divadelné predstavenia pre deti.

Macek Knihy.Zahori

Celoslovenským unikátom bude Večer planét, počas ktorého si popri pozorovaní nočnej oblohy môžete zblízka pozrieť modely Slnka, Mesiaca a planét slnečnej sústavy. V galérii na Záhoráckej ulici bude otvorená výstava OZ Medzi hranicou a hrádzou: Fragmenty.

Podujatia kultúrneho leta, ktorých dejiskom bude prevažne Námestie u Severínka a pálffyovský kaštieľ, zabezpečuje Mestské centrum kultúry Malacky.

 


.
Toto je čítané

Letná filmová škola zverejnila svoj denný program. Hosťami festivalu budú aj Ildikó Enyedi a Arnaud Desplechin

Hosťami 50. ročníka Letnej filmovej školy v Uherskom Hradišti budú maďarská režisérka…

20 rokov