V sobotu 20.augusta sa uskutočnil už 53.ročník volejbalového turnaja mužov a Pohár SNP, ktorého sa zúčastnilo 8 družstiev. Počasie vyšlo na jednotku, tak sa turnaj tešil slušnej návštevnosti a bolo na čo pozerať aj po športovej stránke.

Hralo sa vo dvoch štvorčlenných skupinách, z ktorých dvaja najlepší postupovali do semifinále. Malačania postavili dva tímy, no len A-čku sa podarilo prebojovať medzi štyroch najlepších. V semifinále ich čakalo družstvo VK STU zložené zo extraligových hráčov. Domáci sa nezľakli zvučných mien a po víťazstve 2:0 na sety postúpili do finále, kde sa stretli so zverencami Petra Plichtu z VKP Bratislava. Ten pricestoval do Malaciek s mladými hráčmi posilnenými o piatich majstrov SR z poslednej sezóny.

„Policajti“ vyhrali jednoznačne prvý set, no „strojári“ v druhom sete zapli na vyššie obrátky a ukázali, že na antuke to vedia. Rozhodovať musel dramatický tajbrejk, v ktorom mali obe družstvá možnosť mečbalu. Nakoniec sa radovali mladíci z Bratislavy.

Turnaj sa konal pod záštitou ministra obrany SR Ľubomíra Galka, ktorý prišiel osobne, aby si pozrel finálový zápas a odovzdal ceny najlepším družstvám.

Výsledky
Semifinále:
VK STU – Malacky A 0:2
VKP – Výber BVL A 2:0
Finále:
Strojár Malacky A– VKP Bratislava 1:2 (-18,22,-18)

Malacky A: Šamulka, Matušek, V.Kuračka, Petrovič, Baran, Lapin
Malacky B: Rusňák, Rehák, Lipták, Šmahel, Weis, Janík (Janeček)

Konečné poradie
1.VKP Bratislava
2.Strojár Malacky „A“
3.VK STU Bratislava
4.Výber BVL „A“
5.Strojár Malacky „B“
6.Tatran Poštorná
7.Výber BVL „B“
8.Remidon

-duš-


.

Je ok, ak nie si ok BSK