Futbalisti Hlbokého v doterajšom priebehu vyhrali na ihriskách súperov všetky 4 zápasy, no na domácom trávniku ešte nevyhrali. Až v 8. kole sa im toto „prekliatie“ podarilo prelomiť a so Starou Turou dosiahli aj prvé domáce víťazstvo. Nerodilo sa však ľahko.

Foto zo zápasu Hlboké – Stará Turá

V uplynulom týždni hral Slovan Šaštín na domácom trávniku dva zápasy a obidva prehral, pričom inkasoval hrozivých 11 gólov. Ako jediné mužstvo sa v tomto ročníku ešte netešil z víťazstva a s dvomi bodmi za dve remízy sa nachádza na poslednom mieste tabuľky, keď najbližší súperi sa mu nebezpečne vzďaľujú.

Nováčik zo Štefanova zdolal najtesnejšie Rybky zásluhou silného finišu a hetriku Erika Guotha.

ZsFZ 6. liga Západ – 8. kolo

Hlboké – Stará Turá 4:2 (1:0)
Góly: 7., 65. M. Šustek, 45. L. Ravas, 54. O. Plott – 6. F. Durec, 51. J. Záhora, rozh. Frič.
Hlboké: Noščák – Morávek, Serdahely, Kumančík, Kopálek, Plott, Pavlík, Mráz, L. Ravas, Šustek, Kadlečík (str. Lang, Rehák, Sokol, Šulla).
Stará Turá: Vojtech – Sekerka, Kališ, Dzuro, Žákovič, Benian, Koto, Záhora, Krupodorov, Sládek, Durec (str. Peterka).

Hlboké začalo veľkým náporom, Šustek trafil brvno Vojtechovej brány, no z protiútoku sa tešili hostia po góle Durca – 0:1. Už o minútu však prihrávku Kopálka zúžitkoval na vyrovnávajúci gól Marek Šustek – 1:1. Po šanci Ravasa vystrčili rožky aj hostia. Trestný kop Dzura vyrazil Noščák na roh a po jeho zahraní spálil tutovku ukrajinský legionár Koto. V 41. min. Mráz zblízka minul pravú žrď, gólom neskončil ani pokus Plotta, no v 45. min. vyrazenú strelu Morávka napálil z prvej do siete Lukáš Ravas – 2:1. Aj druhý polčas začali lepšie hostia a po dlhom sóle vyrovnal Záhora na 2:2. Aj tentoraz odpoveď domácich bola okamžitá. V 54. min. strieľanú prihrávku Mráza poslal do siete Oliver Plott – 3:2. Ten istý hráč v 65. min. spálil tutovku, no z následného rohu sa po prihrávke Mráza hlavičkou presadil Šustek – 4:2. Ten o chvíľu odmietol hetrik, keď prestrelil prázdnu bránu. Hostia sa však sympaticky snažili až do konca. Trestný kop Kota Noščák vyrazil na roh, po strele Sekerku zachraňoval Kumančík a z následného rohu hlavička Kota išla tesne nad bránu.

Štefanov – Rybky 3:2 (1:1)
Góly: 7., 81., 89. E. Guoth – 35. I. Ravas, 72. K. Ravas, rozh. Knap.

Štefanov: Zongor – Römer, Krempa, Smetana, Matula, Ovečka, Rampáček, Vyskoč, Macánek, P. Tomašovič, Guoth (str. Púček, Daniel).
Rybky: Kadlečík – Chudý, Hutta, Vacula, Patka, Jurka, Fila, K. Ravas, Čmarada, Petrúfka, I. Ravas (str. Moravanský, Cigáň).

Erik Guoth sa najvyššou mierou pričinil svojim hetrikom o najtesnejšie víťazstvo nováčika nad stále sa zlepšujúcim mužstvom Rybiek. Po jeho vedúcom góle hostia otočili vo svoj prospech na 1:2, keď sa presadili obaja Ravasovci. Ivan v 35. min. vyrovnal z trestného kopu na 1:1 a Kristián v 72. min. poslal hostí do vedenia – 1:2. Gólu hostí predchádzala nevyužitá šanca Štefanova a z následného protiútoku sa potvrdilo známe „ nedáš – dostaneš.“ Snahu domácich však v poslednej desaťminútovke pretavil dvomi gólmi Erik Guoth. V 81. min. zúžitkoval prihrávku Krempu a v 89. min. uzavrel svoj hetrik, ktorým zariadil sladké víťazstvo nováčika – 3:2.

Slovan Šaštín – Oreské 3:5 (1:2)
Gól: 12. M. Šedivý, 60. M. Herda, 90. F. Kučera (11) – 28., 30. L. Pavlačka, 64. Ľ. Ligás, 78. Filip Moris, 88. P. Habala, rozh. Tomka.

Šaštín: Vach – Šághy, Šedivý, Mihok, Svrček, Kečkéš, Michalica, Kurc, Kučera, F. Pollák, Herda (str. Šimek, Hurban)
Oreské: Bernát – Podrazil, Jílek, A. Baláž, O. Královič, D. Baláž, Eisner, Ligás, Petrovič, Habala, Pavlačka (str. Ondrejkovič, Hrbatý, Filip Moris).

Hostia začali aktívne svoje príležitosti však nedotiahli do gólového zakončenia. A tak Slovan rýchlym vhadzovaním zaskočili obranu hostí a Mišo Šedivý otvorili skóre zápasu 1:0. Šťastím pre Oreské je, že má Lukáša Pavlačku. Ten v priebehu dvoch minút v závere prvej polhodiny otočil skóre dvomi gólmi na polčasových 1:2. Do druhého polčasu vstúpili v snahe vyrovnať aktívnejšie domáci. Niekoľko streleckých príležitostí nevyužili, najväčšiu v 59. min., kedy Matúš Herda z nariadeného pokutového kopu napálil loptu do ľavej žrde. Už o minútu však svoje zaváhanie napravil, keď obrana hostí nedokázala odvrátiť štandardku Slovana a Herda vyrovnal na 2:2. Nebezpečnejší však boli hostia. Brankár Vach zneškodnil dve možnosti Pavlačku, no v 64. min. mu strela Ľuba Ligása prekĺzla do siete – 2:3. Ďalšie dva presné zásahy pridali hosťujúci dorastenci Filip Moris a Peťo Habala a zrazu bolo pre Slovan skóre hrozivé – 2:5. Keď už všetci čakali na záverečný hvizd, kopal sa ešte jeden pokutový kop a z neho Filip Kučera uzavrel skóre na konečných 3:5.

Bor. Mikuláš – Slovan Dubovce 2:4 (1:2)
Góly: 42. S. Haška, 75. M. Biksadský – 15. R. Mišík, 20., 65., 68. R. Drgon, rozh. Trnka.

Bor. Mikuláš: Cigánek – Biksadský, Abogan, Krchňavý, Macek, Malina, Lánik, Haška, Orlík, Rácik, Cintula (str. Ondriska, Kozánek, Petrík).
Dubovce: Straka – Hakl, Matúš, Nečas, Kudláč, Balážik, Vanek, Mráz, Mišík, Pukančík, Drgon (str. D. Pekar, Starý).

Dubovce viac ako mesiac nepoznali ako chutí víťazstvo v majstrovskom zápase. Chytili sa až teraz v Borskom Mikuláši, keď sa prebudil strelecký inštinkt v Radovi Drgonovi. Ten hetrikom najväčšou mierou prispel k trom bodom Slovana. Skóre otvoril René Mišík a Drgon zvyšoval vedenie hostí na 0:2. V závere polčasu znížil Stano Haška na 1:2. Po prestávke dvomi gólmi v priebehu troch minút uzavrel Drgon svoj hetrik a zrazu bolo 1:4. Gól Mareka Biksadského v 75. min. bol už len kozmetickou úpravou výsledku – 2:4.

Kopčany – Brestovec 4:0 (2:0)
Góly: 9. vlastný (M. Šimek), 30. vlastný (D. Dubovský), 54. D. Lukáč, 85. F. Daniel, rozh. Haršány.

Kopčany: Dohnálek – Vach, Lukáč, Blažek, Michal Baláž, Neúročný, Pribyla, Hrušecký, Kotvan, Milan Baláž, Mucha (str. Vašíček, F. Daniel, Miholek).
Brestovec: Hučko (46. Šraga) – Čerešňa, Dubovský, Klimáček, Gálik, Valsa, Šimek, Horeš, Obuch, Pavlovič, M. Gálik (str. Gaša, Oravec, Žúrek).

Dvomi vlastnými gólmi v prvom polčase posadili hráči Brestovca domáce mužstvo na koňa. Vlastnú sieť trafili Šimek i Dubovský. Keď po prestávke zvýšil v 54. min. Denis Lukáč už na 3:0, bolo vlastne rozhodnuté. V závere striedajúci Fredy Daniel pridal štvrtý gól, ktorý znamenal najvyššie víťazstvo domácich v doterajšom priebehu súťaže.

Cífer – Holíč 1:0 (0:0)
Góly: 76. J. Kolenič (11), rozh. Lednický.

Holíč: Vaculka – Čech, O. Zabadal, Bohunický, Kovalovský, Daniel, Irša, Kavoň, Chanečka, Ružička, Zubalík (str. D. Mráz, M. Mráz, Balážik, Kocák, Tolla).

Po domácej vysokej prehre s Hlbokým sa Holíču na ihrisku lídra veľké nádeje nedávali. Poctivým výkonom však súperovi sťažili úlohu favorita a ten potreboval k svojmu víťazstvu až pokutový kop, ktorý v záverečnej štvrťhodine premenil Juraj Kolenič – 1:0. Iskra nebola v tomto zápase ďaleko od zisku bodu.

Radimov – Jablonica 3:1 (2:0)
Góly: 31. D. Kozány, 37. L. Šúrek, 80. P. Božek – 82. D. Slovík (11), rozh. Jurenka.

Radimov: Biskupič – Dermek, P. Urbánek, Valúch, Vizváry, Frühauf, Valla, Božek, Kozány, Vašíček, Šúrek (str. Masaryk, Fridt, Fehér).
Jablonica: Ravas – Pátek, Peterka, Koníček, Pajpach, Štefanka, Masár, Zubák, Jánošík, Galba, Slovík (str. Kubisa).

Hráči Jablonice mali v nohách štvrtkovú dohrávku v Šaštíne a tak im sily rýchlejšie ubúdali. Domáci to využili už v prvom polčase, keď v záverečnej štvrťhodinke získali dvojgólové vedenie. Najskôr šance nepremenili Božek a Vašíček. Až v 31. min. skóre otvoril Dávid Kozány a v 37. min. zvýšil na 2:0 Lukáš Šúrek. Po prestávke sa hral vyrovnaný futbal, na góly však diváci čakali až do samého záveru. V 80. min. po štandardke zvýšil hrajúci tréner Patrik Božek na 3:0. Gól hostí pre predchádzajúci faul neplatil, až v 82. min. bol faulovaný Galba a nariadený pokutový kop premenil Dominik Slovík – 3:1.

Voľno – Spartak Stráže

Dohrávka 7. kola
Slovan Šaštín – Jablonica 2:6 (1:2)
Góly: 20. L. Kučera, 78. M. Šedivý – 17., 35. P. Pitorák, 51. M. Galba, 72., 88. V. Jánošík, 79. D. Slovík, rozh. Puschenreiter.(

Šaštín: Vach – Hurban, Mihok, Šedivý, Svrček, Šághy, Michalica, Kučera, Kurc, F. Pollák, Herda (str. Šimek).
Jablonica: Ravas – Pátek, Pitorák, Zajonc, Pajpach, Peterka, Štefanka, Masár, Jánošík, Galba, Slovík (str. Baňárek, Koníček).

Slovan stále čaká na svoje prvé víťazstvo, no nedočkal sa ho ani na siedmy pokus v dohrávke 7.kola s Jablonicou. Na prvý gól Patrika Pitoráka ešte stačil zareagovať vyrovnaním Filip Kučera, no Pitorák svojim druhým gólom poslal ešte do prestávky hostí opäť do vedenia. Po prestávke po góloch Mária Galbu a Vlada Jánošíka bolo už 1:4. Iskierku nádeje pre Slovan vykresal v 78. min. Mišo Šedivý, no už o minútu vrátil trojgólové vedenie hosťom Dominik Slovík – 2:5. Konečnú podobu skóre dal 88. min. Jánošík – 2:6.