Seničania si chceli napraviť reputáciu po minulotýždňovej prehre v Petrovej Vsi, no podarilo sa im to len čiastočne. Divákov potešilo len víťazstvo, v hre bolo množstvo nedostatkov.

Zo zápasu Senica – Moravský Svätý Ján, Foto: Jozef Rusňák

Hráčom kola sa stal Timotej Královič, ktorý v Mokrom Háji bol jediným strelcom zápasu, keď domáceho brankára Filipa Rafaju prekonal až štyrikrát.

ObFZ Senica MO 7. liga – 8. kolo

FK Senica – Slavoj Moravský Sv. Ján 6:2 (5:1), 7., 18. J. Reľovský (oba z 11), 12. M. Morávek, 26. M. Šimurda, 27. M. Vyletel, 82. J. Tobiáš – 3., 68. D. Bartoš (11), rozh. Otočka – Štora, Michalička.

Zápas hraný v piatok večer pod umelým osvetlením mal nečakaný úvod. Už v 3. min. zahrával Bartoš trestný kop a zatiaľ čo sa domáca obrana venovala signalizovaniu ofsajdu, loptu si našla cestu do siete – 0:1. Hostia sa však dlho z vedenia netešili. V 7. min. stiahol Šimonovič unikajúceho Palku a z pokutového kopu vyrovnal Jakub Reľovský – 1:1. V 12. min. poslal Vyletel dlhý center pred bránu Bolfa a prvý pri lopte bol Michal Morávek, ktorý aj s dávkou šťastia poslal domácich do vedenia – 2:1. Po štvrťhodine hry zahrala obrana hostí v šestnástke rukou a Reľovský premenil aj druhý pokutový kop – 3:1. Obrana hostí v týchto chvíľach nevedela kam skôr skočiť. V 26. min. zvýšil Michal Šimurda na 4:1 a o minútu jeden z najlepších domácich hráčov Martin Vyletel uzavrel silnú domácu polhodinku gólom na 5:1. Tento vývoj zápasu akoby domácim hráčom uškodil. Zrazu sa z ich hry vytratila ľahkosť a aj hostia sa dostávali pred bránu Gajdoša. Trestný kop Dominika Bolfa išiel tesne nad bránu a center Bartoša v šanci nedočiahol Dominik Chvátal. Bartoš bol ústrednou postavou hostí, no ani jeho ďalšiu prihrávku nezúžitkoval  Dominik Bolf. Ten bol však v 68. min. faulovaný a z pokutového kopu znížil Dominik Bartoš na 5:2. Na prijateľný rozdiel mohol znížiť, no neznížil Chvál. Až v závere sa domáci hráči konečne prebrali. Zblízka neuspel Krč, efektné nožničky Šimurdu gólom neskončili a až v 82. min. svojim prvým gólom v senickom drese Jakub Tobiáš – 6:2.

Lakšárska N. Ves – Radošovce 3:1 (1:1)
17. T. Velický, 49., 77. R. Chrenko – 41. L. Sloboda, rozh. Blaha.

Chvojničan z Radošoviec urputne bojuje o záchranu, no zatiaľ sa mu príliš nedarí. Po vedúcom góle Tomáša Velického ešte do prestávky vyrovnal Lukáš Sloboda na 1:1. Po prestávke si však obul strelecké kopačky Roman Chrenko, ktorý dvomi gólmi zaistil víťazstvo Lakšárov 3:1. A keďže vyhralo aj Sobotište, Radošovce tak spadli na samé dno tabuľky.

TJ Unín – Petrova Ves 0:2 (0:1)
45. Martin Mihálik, 66. Michal Mihálik, rozh. Michalička. ČK 1:0 (53. J. Šiška).

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, pričom viac aktivity bolo na kopačkách hostí. Tí sa presadili až v nadstavenom čase, keď gólom „do šatne“ otvoril skóre Martin Mihálik – 0:1. Po prestávke svojmu mužstvu príliš nepomohol domáci Jakub Šiška, ktorý za urážku rozhodcu videl ČK. V početnej výhode mohli hostia poistiť svoje vedenie, no ani Gašparovič, ani Martin Mihálik nepremenili pokutové kopy. Až v 66. min. Michal Mihálik napravil bratovo zaváhanie, keď uzavrel na konečných 0:2.

FK Kúty – Š. Humence 1:1 (0:1)
82. D. Smolinský – 42. O. Sekáč, rozh. Srnec.

Kúty boli dlho na pokraji prvej prehry. Hostia sa ujali vedenia v 42. min. gólom Ondreja Sekáč a najtesnejší náskok si udržiavali až do samého záveru. Domáci však mocne finišovali a v 82. min. Dominik Smolinský svojim gólom na 1:1 udržal pre Kúty ich neporaziteľnosť, ale aj líderskú pozíciu.

Sobotište – Baník Čáry 3:2 (2:1)
18. vlastný (J. Pollák), 69., 80. (11) M. Tomeček – 53. D. Gál, 74. A. Šefčík, rozh. Kahúň.

Sobotište sa dočkalo svojej prvej výhry v ročníku až na siedmy pokus. Baník im najskôr pomohol vlastným gólom Polláka, no po prestávke hostia dokázali dvakrát zmazať jednogólové manko. V 53. min. vyrovnal na 1:1 Dávid Gál a v 74. min. na 2:2 Adrián Šefčík. Víťazstvo domácich zaistil v 80. min. dvojgólový Miro Tomeček, ktorý premenil prísne nariadený pokutový kop – 3:2.

Mokrý Háj – Cerová 0:4 (0:1)
33. (11), 52. (11), 69., 79. T. Královič, rozh. Štora.

Štyri góly Tima Královiča rozhodli o zisku troch bodov pre Cerovú. Prvé dva dal z pokutových kopov a ďalšími dvomi z hry potvrdil, že presne vie trafil aj z hry.