V nedeľu sa odohralo o 15:30 h na štadióne v Kútoch susedské derby FK TJ Kúty s TJ Slavoj Moravský Svätý Ján. Pre našich čitateľov sme priniesli novinku v podobe textového prenosu naživo a fotoreport.  Komentáre k zápasom uverejníme v priebehu pondelka.

Prípravka: FK TJ Kúty TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 3:2
Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre Kúty.

Mladší žiaci: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – Šurany 1:2
Starší žiaci: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – Šurany 2:1
Prvé víťazstvo novovytvoreného teamu, verím že chlapcov povzbudí a prídu i ďalšie víťazstvá.

Dorast: FK TJ Kúty TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:1
Maródka v doraste pretrváva a tak je výsledok o to cennejší.

Muži: FK TJ Kúty – TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 1:2
Osobne by som bol rád keby sa už Kúty v súťaži chytili, ale na druhej strane prečo práve na nás? Podľa vyjadrenia Mareka Emricha nás domáci v druhej polke pritlačili, mali i vyložené šance, ale šťastie stálo pri nás. I keď išlo domácim o veľa, hralo sa absolútne fair, za čo chcem chlapcom poďakovať.

Program
Prípravka v nedeľu o 10.00 a dorast o 12.00 hostia Šaštín
Žiaci v sobotu o 10.00 hrajú v Považskej Bystrici
Muži v nedeľu o 14.30 hostia prvé Krtovce

Komentár pripravil Peter Mračna predseda TJ Slavoj.

Prenos naživo komentoval Martin Fekete. Fotoreport pripravil Jakub Matejovič.

Fotoreport: Kúty – Moravský Svätý Ján 1:2 (10 fotografií)

Po spustení prenosu zatvorte reklamu “Close Ad”.

Muži: FC Sekule – FK Čáčov 1933 2:1

Na zápas sme nastupovali s vedomým, že nič iné ako výhru neberieme. Toto samozrejme vždy zväzuje, takže na ihrisku sme rozhodne futbalový tanec „ala“ Barcelona nepredvádzali… Snažiť sme sa snažili, šance sme si vytvárali a zahadzovali ako na bežiacom páse. Čím viac šancí sme nepremenili, tým horšie sme hrali. V poslednej minúte prvého polčasu sa ale našťastie po jednej z mála pekných akcií presadil obranca Michal Škrabák. Po zmene strán sme opäť spáli 2-3 tutovky, samozrejme, ako to v našom prípade býva, prišiel trest, kedy hostia za výraznej asistencie našich hráčov vyrovnali. Psychicky nás to pekne vykoľajilo, začali sme predvádzať ešte väčší  antifutbal ako dovtedy. Futbalový boh sa ale nad nami zmiloval, hostia spravili v obrane chybu, ich zlá rozohrávka sa dostala ku mne a zoči voči brankárovi som nezaváhal.

Celkovo to bol z našej strany herne veľmi zlý zápas, ale treba objektívne povedať, že keby sme aspoň každú tretiu šancu premenili, dostavila by sa aj herná pohoda. Takto sa len trasieme o výsledok…