V prvom domácom zápase začali Záhoráci nervózne a vlastnými chybami uľahčili minuloročnému extraligistovi cestu za víťazstvom. V druhom zápase už domáci zapli na vyššie obrátky a v dramatickej koncovke štvrtého setu odvrátili hrozbu tajbrejku.

Ilustračné foto.

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 1.kolo
STROJÁR MALACKY – VŠK PÚCHOV 1:3 (-18,14,-19,-22) a 3:1 (-23,22,17,26)
STROJÁR: Šamulka, Baran, Lipták, Petrovič, Janík, Lapin, libero Rusňák

1.LIGA MUŽI ZÁPAD – 2.kolo
SPU NITRA „B“ – STROJÁR MALACKY 1:3 (21,-20,-17,-23) a 0:3 (-20,-19,-17)

V Nitre sa našťastie Malačania spamätali už po prvom prehratom sete, k čomu pomohol najmä blokár Patrik Lapin, ku ktorému sa postupne pridali aj ostatní hráči.
Volejbalisti Strojára začali už tretiu sezónu v druhej najvyššej súťaži, ktorá má 10 účastníkov a do baráže o extraligu postupuje len víťaz. Vo všetkých súťažiach SVF sa zmenil aj systém bodovania – za víťazstvo 3:0, resp. 3:1 má družstvo 3body, za víťazstvo 3:2 2 body, za prehru 2:3 jeden bod a za prehru 1:3, resp.0:3 zostáva družstvo bez bodu.

KÁDER
Na súpiske Malačanov došlo k niektorým zmenám. Z Volley Teamu sa vrátil Dalibor Baran, z Bílikovej, ktorá sa pretransformovala na Volley Team „B“, zasa Adam Janík. Hosťovania z Púchova, resp. z Prievidze ukončili Filip Weis a Pavol Králik. Martin Šmahel nestihol začiatok sezóny kvôli príprave na svetovú modelingovú súťaž (skončil tam na 4.mieste) a nad jeho ďalšou volejbalovou kariérou visí otáznik. V prípade potreby sú k dispozícii aj skúsení hráči z B – družstva Igor Matušek a Vlado Kuračka.

Najbližší program:
– sobota 29.10. Malacky – Trenčín „B“ (13:00 a 15:00 v ŠH Malina)
– nedeľa 6.11. Komjatice – Malacky

KADETI – MAJSTROVSTVÁ OBLASTI BA+ZÁPAD – 3.kolo
VKP BRATISLAVA – STROJÁR MALACKY 1:3 (-21,-23,20,-21) a 2:3 (-23,-22,14,21,-8)
Naši mladí volejbalisti podali lepší výkon ako v domácom zápase s Nitrou a zaslúžene sa tešili z prvých víťazstiev v tejto novej súťaži.