Most ponad rieku Morava v Moravskom Svätom Jáne smerom na Hohenau  bol v utorok (8.11.) uzavretý. 


Kontrola a skúška dvíhacieho zariadenia
Most ponad rieku Morava v Moravskom Svätom Jáne má zariadenie, ktoré slúži na zdvih mostu. Zdvih mostu slúži na  prejazda ladoborca a plavidla Povodia rieky Moravy pri každoročných prehliadkach na rieke Morava. Doteraz sa most však zdvíhal len počas pravidelných kontrol a skúšok dvíhacieho zariadenia.

Slovenskej správy ciest (SSC) začala s kontrolou v utorok (8.11.) ráno o 8 hodine. K samotnému zdvihu prišlo na obed. Most bol vďaka štyrom motorom, ktoré sú umiestnené na krajoch mostu, zdvihnutý o 145 cm. Maximálny projektovaný zdvih je 160 cm. Most SSC otvorila o 13:30h.

Nevšímame si dopravné značky
Desiatky vodičov bolo od rána nahnevaných, vyčítali SSC, že o uzávere nedostatočne informovala. Tá sa bráni, že informáciu vyvesila už 31.10. 2011., zároveň bola správa o uzávere  na ich webstránke a v dopravnom servise rádií. Vodiči však ani počas uzávery nerešpektovali dopravnú značku umiestnenú pri výjazde z Moravského Svätého Jána, ktorá je často používaná pri vyliatí rieky Morava z koryta, informujúcu o uzávere mostu.

Náhradnou možnosťou ako prejsť do Rakúka bola kompa v Záhorskej Vsi.

Kompa Záhorská Ves – cenník prepravy pre jeden prevoz
Osobné vozidlo spolu s vodiom 2 €
Úžitkové vozidlo do 3,5t spolu s vodiom 4€
Úžitkové vozidlo do 7,5t spolu s vodiom 8€
Osoba nad 15 rokov 1€


.

Labková patrola