Cez víkend privítali hádzanári z Malaciek na svojej palubovke družstvo zo Sečoviec. Bol to priamy boj o 2. miesto v tabuľke. Tento fakt sa prejavil aj na ihrisku.

Obe družstvá nastúpili na zápas koncentrovane a s nasadením. Od úvodu na oboch stranách dominovali obrany. V 10. min svietil na ukazovateli stav 4:4. Potom však hostia zo Sečoviec behom 5. min zvýšili svoj náskok na 4:8. Malačanov tento výsledok nepoložil a v 20. min dokázali vyrovnať na 9:9 a do konca polčasu dokonca vyhrávať 14:11. Po zmene strán obe družstvá pokračovali v nastúpenom trende. Bojovalo sa o každú loptu. Malačania si počas druhého polčasu držali 2-3 gólový náskok a až v závere dokázali odskočiť na rozdiel 6 gólov. Po skončení zápasu Malacky zaslúžene vyhrali 27:23 a mohli sa tešiť s domácimi divákmi, ktorí dokázali zaplniť ŠH Malina a neúnavne povzbudzovali a hnali svojich dopredu, z ďalších dvoch bodov. Táto malacká výhra nad kvalitným súperom vznikla vďaka nasadeniu celého družstva, bojovnosti, dobrej obrane, kvalitnému výkonu brankára Kuklovského a za nádhernú atmosféru sa treba znovu poďakovať domácim divákom.

Malacky 27.11.2011 (nedeľa) pocestujú na záverečné kolo jesennej časti 1. ligy mužov do Pezinka. Zápas sa odohrá o 16:00. Na domácej palubovke v ŠH Malina sa predstavia ešte v Slovenskom pohári proti Dunajskej Strede 2.12.2011 (piatok) o 19:30.

Zostava: M. Kuklovský, R. Piaček – brankár, T. Stachovič ml., M. Hlaváč, R. Baláž , T. Baláž 2, P. Bízek, L. Zelenský 1, S. Cabadaj 1, I. Oslej 6, R. Spuchlák 1, T. Stachovič st.1, D. Stachovič 9, M. Sedláček 6
Tréner: M. Mikulčák