Senickú radnicu navštívil švajčiarsky veľvyslanec na Slovensku Peter Nelson. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti ukončenia jeho diplomatického mandátu v Slovenskej republike a bolo aj príležitosťou na poďakovanie za doterajšiu spoluprácu medzi mestom Senica a švajčiarskymi partnermi.

foto Mesto Senica

Veľvyslanca na radnici prijal primátor mesta Martin Džačovský spolu so zástupcom primátora Filipom Lackovičom. Počas stretnutia si pripomenuli dlhoročné vzťahy medzi Senicou a švajčiarskymi partnermi, ktoré sa rozvíjajú viac ako dve desaťročia.

Mesto Senica má od roku 2004 uzatvorenú partnerskú dohodu so švajčiarskym mestom Herzogenbuchsee. Spolupráca sa postupne rozšírila aj do ďalších oblastí spoločenského a verejného života.

Súčasťou rokovania boli aj témy ďalšej spolupráce a pripravovaných aktivít. Jednou z nich je program stáží pre študentov, ktorý by mohol mladým ľuďom zo Senice priniesť nové príležitosti na získavanie skúseností v medzinárodnom prostredí.

Primátor mesta poďakoval veľvyslancovi za jeho osobný prístup, podporu medzinárodnej spolupráce a záujem o dianie v Senici. Zároveň mu zaželal veľa úspechov v ďalšej diplomatickej kariére.

Po ukončení mandátu na Slovensku bude Peter Nelson pokračovať vo svojej službe na novom pôsobisku v irackom Bagdade. Senicu navštívil prvýkrát v novembri 2022, krátko po svojom nástupe do funkcie veľvyslanca.

Počas svojho pôsobenia sa podľa mesta aktívne zaujímal o región Záhoria a podporoval rozvoj vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Tento rok si zároveň pripomína 30 rokov diplomatickej služby.

Mesto Senica uvádza, že si váži dlhoročné priateľské vzťahy so švajčiarskymi partnermi a verí, že spolupráca bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

zdroj mesto Senica



Google News
Nájdete nás aj na Google NEWS
Kliknite na Sledovať a nepremeškáte žiadne novinky.