Prinášame futbalové výsledky 27.kola 5.ligy západ muži –  Západosloveského futbalového zväzu.

Modranka – Petrova Ves 5:0 (5:0)
Stretnutie prvého s trinástym v tabuľke tentoraz boli jednoznačnou záležitosťou domácich. Tí o svojom vysokom víťazstve rozhodli už v prvom polčase a v tom druhom už iba udržiavali gólový stav. Hostia sa síce od začiatku snažili nedostať veľa gólov, ale tentoraz ich sústredená obrana a ani spoliehanie sa na brejky nevyšli.

Gbely – Trebatice 4:1 (1:0)
Prvý polčas stretnutia vyrovnaných súperov sa hral viac menej medzi šestnástkami a obaja mali po jednej gólovej šanci. Svoju využili domáci, keď v 43. minúte Križan našiel Karasa a ten s istotou skóroval na 1:0. V 2. polčase sa hral i naďalej kvalitatívne vyrovnaný zápas a zlom prišiel v 52. minúte. Brankár hostí Valovič dostal za faul červenú, do brány nastúpil Netsch a domáci Gálom z pokutového kopu zvýšili na 2:0. Hostia síce Koprnom v 56. minúte korigovali na 2:1, ale domáci už šancu z rúk nepustili a Dvořákom a znova Gálom v slušne hranom stretnutí nakoniec pripísali si zaslúžené body.

Horné Orešany – Radošovce 4:1 (1:1)
V stretnutí jednoznačne dominovali domáci, keď hostia mali jedinú gólovú šancu, ktorú v 17. minúte Černekom aj zužitkovali na vyrovnávajúci gól. Ich snaha o rýchle protiútoky nevychádzala a futbalová kvalita na strane domácich v konečnom dôsledku dominovala.

TJ Slavoj Moravský Sv. Ján – Hlohovec 2:0 (2:0)
Stretnutiu opäť dominovali nepremenené šance Šimonoviča, no domáci pod dojmom dvojgólového vedenia z prvého polčasu hrali pokojnejšie a v tomto slušnom stretnutí konečne ukázali, aké sú ich futbalové možnosti a zaslúžene zvíťazili.

Borský Mikuláš – Šaštín 1:1 (0:1)
Záhorácke derby stretnutie malo nervózny začiatok, hralo sa od šestnástky po šestnástku, bez gólových šancí. Iba nepresnosť umožnila hosťom dostať sa pred polčasom do vedenia, keď M. Herda dával do prázdnej brány. Do druhého polčasu nastúpili odhodlanejšie domáci a podarilo sa im aspoň vyrovnať , keď v 55. minúte premenili pokutový kop za ruku protihráča. Na všeobecné prekvapenie, úspešným aktérom bol domáci brankár. Hralo vcelku slušne, pred návštevou 400 divákov.

Radošina – Kúty 6:1 (3:0)
V súboji dvoch mužstiev, ktoré sú na dne tabuľky, vyznelo stretnutie jasne pre domácich, ktorí začali stretnutie s chuťou a už v 6. minúte Vičanova strela skončila v sieti hostí. Hostia na chvíľu utlmili nápor domácich, ale v 23. minúte sa k lopte dostal Halás a ten pohodlne prehodil brankára hostí – 2:0. V 30. minúte sa strelecky zaskvel Horváth, strela z jeho ľavačky menila skóre na 3:0. Druhý polčas začali rezkejšie hostia, čo využil nekrytý Valla a skorigoval doterajší stav – 3:1. Domácich tento inkasovaný gól zdravo vyburcoval a už o minútu Horváth znovu poslal loptu do siete – 4:1. Hostia sa v tejto fáze hry snažili iba blokovať dobre hrajúcich domácich. To však bolo veľmi málo na rozbehnutých domácich. V 67. minúte sa peknou individuálnom akciou blysol D. Jankovič – 5:1. Najkrajšia akcia stretnutia sa zrodila v 87. minúte, keď ideálny center Horvátha našiel dnes mimoriadne pohyblivého Halása, ktorý zakončil na konečných 6:1. Prítomným divákom sa stretnutie muselo páčiť.

Na Mierovom námestí v Malackách vyrastie mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste a mestské lúky…