Výsledky, komentáre a tabuľka 5. liga západ Západoslovenského futbalového zväzu – 8. kolo. Máte video alebo foto z futbalu? Zašlite nám ho na info@zahori.sk.

futbal-lopta-futbalnet

TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – Radošina 3:1 (3:1)
Domáci mali úspešný vstup do stretnutia, vedenie dosiahli už v 9. minúte Chvátalom presnou strelou k tyči), druhý dával Salay do prázdnej brány a v 40. minúte tretí po narážačke Kudlička. Medzitým v 35. minúte skóroval Turčan za hostí z pokutového kopu, čo vyvolalo určitú diskusiu o prísnosti nariadenia. V druhom polčase napriek tomu, že hostia zvýšili futbalové úsilie a hrali proti sebe dva vyrovnané celky, mohli domáci dva razy skórovať, vyznamenal sa pritom brankár hostí.
Góly: 9. Chvátal, 26. Salay, 40. Kudlička – 35. Turčan (11m)
ČK: Jančovič (Radošina, po 2 žk)
M. SV. JÁN: Krajčír – Vávra, Chvátal, Kudlička, Vrábel, Salay, D. Bolf, Emrich, Hajdin, Chvál, Mach (J. Bolf, Stupavský)
RADOŠINA: Rybnikár – M. Piršel, Ďaďan, Jančovič, Vičan, Turčan, J. Piršel, Pavlovič, J. Jankovič, D. Jankovič, Horváth (Grznár, Halás)

Šaštín – Krakovany 1:2 (0:2)
Stretnutie malo na oboch stranách iba veľmi priemernú úroveň, keď hostia v prvom polčase trestali chyby v domácej obrane gólmi. Prvý strelil v 18. minúte Horník, druhý v 45. minúte Balcír. Domáci cez polčas prestriedali a na ihrisko ako keby vybehlo iné mužstvo. Dostali sa do tlaku, ktorému hostia iba veľmi ťažko odolávali, gól však padol až v 65. minúte zásluhou striedajúceho Obucha, ktorý korigoval stav na 1:2. Keďže sa domácim strelecky nedarilo, stav sa nezmenil a hostia si odniesli dosť prekvapujúco plný bodový zisk, najmä ak uvážime, že prišli a hrali len s jedenástimi hráčmi.
Góly: 65. Obuch – 18. Hornák, 45. Balcír.
ŠAŠTÍN: Vach – Šedivý, Tuma, Tomiš, Lang, A. Mošať, Schlosser, Šágy, Slovák, Cvečka, J. Mošať (Obuch, Ožvoldík).
KRAKOVANY: Gražo – Balcír, Sedlák, Ondrejka, Poláčik, Koyš, Ďuračka, Pavlovič, Kališ, Bokor, Hornák.

Petrova Ves – Horné Orešany 4:1 (2:1) nedohrané pre nízky počet hráčov hostí
Domáci otvorili skóre v 9. minúte F. Lánikom, ktorý potom dosiahol po góloch v 44. a 47. minúte hetrik. Hostia však medzitým vyrovnávali na 1:1. v 13. minúte Bačíkom. V 19. minúte dostal po druhej žltej karte červenú hráč hostí Drozda a ešte do polčasu v 43. minúte aj Malý. Domáci po polčase zaznamenali proti oslabeným hosťom ešte štvrtý gól v 51. minúte. V 60. minúte však v drese hostí zostalo po striedačkách menej hráčov ako 7 a rozhodca ukončil stretnutie.
Góly: 9., 44. a 47. F. Lánik, 51. Buček – 13. Bačík.
ČK: Drozda a Malý (obaja Horné Orešany po 2 žk).
P. VES: R. Lánik – Vanek, Hrubša, Pochylý, Matula ml., Krbica, Buček, F. Lánik, Schenner (Žifčák), Hlúpik, Chudý.
H. OREŠANY: Smolek – Malacký, M. Krchnár, Drozda, Kondrček, Blažo, Raschmann (Teleky), Bačík (Ryšavý), Malý, Volner, J. Krchnár (Mesíček).

Veľké Kostoľany – Oreské 3:1 (1:0)
Nováčik sa predstavil v Kostoľanoch ako vyspelé mužstvo a podal kvalitný výkon. Domácich potrápil, ale tí predsa len, ako skúsenejší celok, mali nakoniec navrch a získanou prevahou aj úspešne skórovali. Stav stretnutia otvoril v 36. minúte Urban, ktorý hlavou pridal v 58. minúte aj druhý gól domácich. Tretí pridal striedajúci Kadlíček v 83. minúte, pričom hostia svoju gólovú hrozbu splnili až v 87. minúte, kedy im vyšiel rýchly protiútok a Starych znižoval na 3:1.
Góly: 36. a 58. Urban, 83. Kadlíček – 87. Starych.
V. KOSTOĽANY: Kúdela – Čeliga, Bachňák, Gula, Piovarči, Modrovič, Virág, P. Troják, Kinči, Velšic, Urban (Kadlíček, M. Troják, Mačica).
ORESKÉ: Berná – D. Feryk, Baláž, Kralovič, A. Feryk, Hrebíček, Starych, Hlatký, Kliment, Rampáček, Baláž (Mikuš).

Mokrý Háj – Gbely 3:0 (1:0)
Hostia v prvej štvrťhodine prekvapili vysokou hernou aktivitou, aj tromi gólovými šancami. Strelecky sa na šťastie domácich nepresadili a tí odvetne v 15. minúte otvorili skóre gólom Kolštroma – 1:0. Hra sa potom vyrovnala a v druhom polčase sa začali domáci citeľnejšie presadzovať, pridali druhý gól Kolštromom a potom v 70. minúte Kaprálik pridal ďalší na 3:0 pekným gólom do šibenice. Víťazstvo nad ambicióznym súperom bolo ale pre nováčika zaslúžené.
Góly: 15. a 46. Kolštrom, 70. Kaprálik
M. HÁJ: Dohnálek, Ambruš, Šefčík, Chrenka, Szantai, Kaprálik, Kolštrom, Hulkam Sušienka, Pobuda, Černák (Rapant, Hurban, Vinkler)
GBELY: Kling – Bolebruch, D. Karas, Dvořák, Mackura, Zajíček, Šúrek, Eisner, Knap, Kratochvíl, Žifčák (Jurka)

Trebatice – Borský Mikuláš 5:1 (1:0)
Domáci v stretnutí od začiatku dominovali a ich gólový účet otvoril v 12. minúte Halás po rozohratom nepriamom kope. V 15. minúte mohol Líška hlavou zvýšiť, v 32. minúte Bratský trafil iba konštrukciu brány, a tak ďalší gól lídra prišiel až po prestávke. V 46. minúte trafil z otočky Modrovič, potom kanonáda domácich strelcov štyrikrát skončila znova iba na bránkovej konštrukcii. Všetko napravil v 52 minúte Halás, ktorý prestrelil všetko a všetkých, čo stáli v ceste jeho rane – 3:0. V 59. minúte prišla prvá strela hostí, minula však domácu bránu. V 60. minúte po kombinácii Zelenaya a Bratského Modrovič lobom zvýšil na 4:0, do proti pohybu brankára hostí v 65. minúte hlavou dával Klas piaty gól. Hostia potom Macom v 73. minúte po priamom kope dali svoj čestný gól na 5:1.
Góly: 12. a 52. Halás, 46. a 60. Modrovič, 65. Klas – 73. Maca.
TREBATICE: Valovič – Zemko, Vlado, Kapusta, Herceg, Směřička, Halás, Zelenay, Liška, Bratský, Modrovič (Kubík, Spál, Klas).
B. MIKULÁŠ: Bednár – Ondriska, Kassay, Vaniš, Lipár, Maca, Černý, Ralbovský, Macek, Vanek, Malík (Maxin, Cintula, Butáš).

Zvončín – Boleráz 2:1 (0:0)
Prvý polčas tohto prestížneho stretnutia bol vyrovnaný, o čosi lepší boli hostia, domáci sa snažili hrať na brejky, góly však nepadali. Domáci po troch predchádzajúcich prehrách potrebovali vyhrať, a to aj preto, že hrali so súperom, s ktorým bojovali o postup z oblastnej súťaže. Aj v druhom polčase boli futbalovejší hostia, tí sa v 55. minúte ujali gólom Dolinaja vedenia 0:1. Domáci však spresnili hru a pomerne rýchle prišli aj ich góly. Vyrovnávajúci v 60. minúte z kopačky Chabrečka a víťazný v 63. minúte z kopačky M. Klenkoviča, znamenajúci potrebné tri body.
Góly: 60. Chabreček, 63. M. Klenkovič – 55. Dolinaj.
ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Bron, Vandák, Poláček, Chabreček, M. Klenkovič, Dlhý, Sládeček, Zelenský, Stacho (R. Klenkovič, Magdolen).
BOLERÁZ: Svitek – P. Daniš, Kita, Mackovčin, Braniš, Zajíček, Humel, Srnec, Lehocký, Blaško, Dolinaj (M. Daniš, J. Daniš, Hrebík).

Hlohovec – Jacovce 2:0 (1:0)
Futbal predovšetkým v prvom polčase spĺňal potrebné futbalové kritéria, najmä zo strany domácich. Tí tlačili súpera, mali šance, aj herne boli lepší a od 22. minúty viedli 1:0 gólom Ďuriša. Druhý polčas už nebol herne taký ucelený, no domáci i tak vyťažili z jeho priebehu aj druhý gól, strelil ho v 51. minúte Vavruš. Mohli síce potom potešiť svojich priaznivcov aj ďalšími, no Čulagova brána odolala.
Góly: 22. Ďuriš, 51. Vavruš.
HLOHOVEC: Zachar – Švihla, Kováč, Tvrdý, Vavruš, R. Krajčo, Svíba, Chalány, Biháry, Broš (V. Krajčo, Blaho, Majerník).
JACOVCE: Čulaga – Krajčík, Bukvay, Zigo, Herda, Bajzík, Rybanský, P. Švec, M. Švec, Kaman, J. Švec (Suriak).