V 3. lige BFZ nebodovalo zo Záhorákov len Lozorno, a to napriek slušnému výkonu, ktorý podalo v Moste pri Bratislave.  Opäť bodoval nováčik z Malaciek, ktorý si priviezol cenný bod z ihriska súpera. Líder z Rohožníka splnil úlohu favorita a súťaž stále vedie o dva body pred bratislavským Interom.

Ilustračné foto 123rf.com

FC Rohožník – Ivanka pri Dunaji 3:0  (1:0)
Góly: 19. Kadera, 50. Škuta, 86. Pelikán.
Rohožník: Adamovič – Troják (75. Pelikán), Filípek, Škuta, Vaniš,  Horváth (65. Michal Lörinczi), Zajíc, Uhrinec (82. Holič), Nemec, Kalanka, Kadera, tréner Marian Tóth.

Hostia domácich zaskočili, keď už v 2. min. nastrelili z uhla žrď a v 4. min. sa rútili sami na brankára Adamoviča. Potom však už boli jasne lepší domáci, ktorí si vypracovávali šance ako na bežiacom páse. V 5. min. Kadera síce svoj únik nepremenili, ale v 19. min. po prihrávke Trojáka sa už nemýlil – 1:0. V  32. min. prestrelil bránku z 10 m Horváth, ktorého napodobil Troják, ďalší únik na brankára premrhal Uhrinec. Po prestávke zvýšil Škuta po Vanišovej prihrávke na 2:0 a výsledok spečatil v 86. min. po spolupráci s Holičom striedajúci Pelikán.

Štefan Rusnák, asistent trénera Rohožníka: „V prvom polčase sme hrali lepšie ako po prestávke, aj keď sme pozahadzovali kopec šancí. Futbal chceli hrať aj hostia, vďaka čomu videli diváci dobrý zápas, po ktorom sme zaslúžene zvíťazili.“

Most – ŠK Lozorno 2:0 (0:0)
Góly: 60., 70. Hrutka.
Lozorno: Javorský – Sagula,  Ščepka, Čermák, Repiský, Miklušičák, Horvát, Ronec, Sirota (Bašista), T. Karovič, Švajdlenka, tréner Tibor Horváth.

Prvý polčas v Moste bol úplne vyrovnaný, mužstvá sa striedali v aktivite, no na oboch stranách sa rodili len náznaky šancí. Hostia nastúpili do 2. polčasu s cieľom  udržať dobrý výsledok, no domáci už v 47. min. nastrelili brvno a v 60. min sa po centrovanej lopte a hlavičke Hrutku ujali vedenia. Gólovú poistku pridal ten istý hráč strelou zo šestnástky a potom sa už zápas iba dohrával.

Boris Kramár, prezident ŠK: „V rámci našich možností sme neodohrali až taký zlý zápas, ako naznačuje výsledok. Chlapci bojovali a domáci o tie dva góly rozhodne lepší neboli.“

Báhoň – FC  Malacky 1:1 (1:1)
Góly: 36. Kročka – 29. Havlík.
Malacky:  Preis – Zváč,  Uhrinec, L. Rupec, Haľko, Michalek (64. Michalovič), M. Beňa, M. Režný, Havlík, Čikoš (64. Kovárik), tréner Dušan Rupec.

Zápas sa hral obojstranne veľmi opatrne, väčšinou v strede ihriska a vo voľnejšom tempe.  Domáci sa pokúšali o strely z diaľky, ale žiadna nesmerovala do Preisovej bránky. Malacky sa ujali vedenia po závare v domácej šestnástke, keď sa presadil po rohu Havlík – 0:1. V 35. min. však hostia nedôrazne bránili Kročku, ktorý sám pred Preisom vyrovnal. Ani po prestávke súperi neupustili od dôsledného bránenia, oživenie priniesli až striedania hostí. V závere prišli tri veľké šance Malaciek, ale dvakrát Havlík a raz Peter Haľko sa sami pred brankárom nepresadili.

Lukáš  Višváder, vedúci mužstva: „Pokračovali sme v dobrých výkonoch a  opäť sme bodovali čo je pre nás dôležité. Mrzia nás však nevyužité šance v závere zápasu, stále nie sme takí efektívni, ako by sme chceli byť.“