INAT vodny luc 1110x300px

Beh: V Lipove víťazstvá Mikulu, Zíškovej a Kocúrikovej

Jozef Komorný 0

Po dvoch pretekoch na Záhorí sa seriál Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) presunul opäť za rieku Moravu. V Lipove sa bežal 8. ročník Lipovskej desiatky a bol to jubilejný 25. pretek 9. ročníka MSBP a Grand prix Záhoria (GPZ).

 

 

Usporiadatelia zaznamenali nový účastnícky rekord 254 bežcov (110 dospelých + 144 v detských kategóriach) a potešil ich aj prekonaný traťový rekord medzi ženami v podaní Ľubomíry Maníkovej. Medzi mužmi vyhral Lukáš Olejníček.

Najrýchlejším zo Záhorákov boli mladý Jakub Kopiar a veteránka Blažena Kocúriková.

Zo Záhorákov vyhrali svoje vekové kategórie ešte Miro Mikula a Mirka Zíšková, na stupne víťazov sa dostali ešte A. Psota, M. Nikodém, J. Chrenka, E. Baumgartner a M. Hajossy, zo žien I. Kudláčová a A. Portášiková.

 

Vanessa Mikulová

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. Lukáš Olejníček, Františkov, 31:22 min.,..4. Jakub Kopiar, AC Malacky, 33:03, ..7. Zdenko Zalubil, AŠK Skalica, 34:43, 8. Jakub Hakl, Holíč, 36:21, 9. Pavol Masaryk, Dojč, 36:30, ..11. Peter Bellay, Skalica, 37:26, 12. Tomáš Skala, Holíč, 38:59, ..15. Vladimír Hyránek, Kúty, 39:19, 16. Ján Bellay, Skalica, ..24. Adam Herceg, ZFT Senica, 25. Juraj Cintula, Štefanov, ..28. Pavol Riečický, Holíč.

 

Jakub Kopiar (č. 420)

 

Muži nad 40 rokov: 1. L. Durďák, Rohatec, 34:08, 2. Andrej Psota, AŠK Skalica, 34:44, ..5. Jozef Jurčík, Skalica, 37:28, 6. Roman Komárek, Skalica, 39:09, 7. Martin Kollár, Nafta Gbely, 40:31, ..11. Milan Fabuš, Tomky, 43:47.

Muži nad 50 rokov: 1. P. Kratochvíl, Třebíč, 36:40, ..3. Milan Nikodém, Myjava, 38:30, ..5. Jozef Zváč, Šaštín, 41:11, 6. Peter Portášik, AŠK Skalica, 41:45, ..8. Blažej Chocholáček, Holíč, 47:37, ..10. Vojtech Stacha, Šaštín, 52:23.

Muži nad 60 rokov: 1. Miroslav Mikula, Radošovce, 39:27, 2. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 40:48, 3. Eduard Baumgartner, Radošovce, 47:14.

Muži nad 65 rokov: 1. L. Bartál, Hodonín, 40:56, ..4. Miroslav Mikuš, Radošovce, 48:35, 5. Ján Varmuža, Brezová, 51:44.

Muži nad 70 rokov: 1. F. Husár, Trenčín, 19:37, ..3. Miroslav Hajossy, Koválov, 22:35, ..6. Rudolf Roučka, Holíč, 29:36.

Ženy do 35 rokov: 1. L. Maníková, Dubnica, 15:05 min., ..4. Vanessa Mikulová, AŠK Skalica, 17:57.

Ženy nad 35 rokov: 1. Miroslava Zíšková , Jablonica, 18:17, ..3. Ivana Kudláčová, Radošovce, 19:25,  4. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 20:55, ..6. Soňa Gorbatenková, Holíč, 22:21.

 

Mirka Zíšková a Blažena Kocúriková

 

Ženy nad 45 rokov: 1. Blažena Kocúriková, Jablonica, 17:12, ..3. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 19:10, ..7. Margita Varmužová, Brezová, 23:58, ..9. Miroslava Mrázová, Holíč, 27:06.

INAT vodny luc 1110x300px