Upršané šieste kolo 5.ligy prinieslo jeden odložený zápas v Moravskom Svätom Jáne a jeden úspešný reparát.

Ilustračné foto: 123rf.com

Zložili ho úspešne futbalisti Nafty Gbely, ktorí po predchádzajúcej domácej prehre s Jáňanmi si tentoraz poradili s Brodským aj zásluhou dvojgólového Filipa Kučeru.

Gbely – Brodské 2:1 (2:1)
Góly: 11. a 12. Filip Kučera – 23. Martin Bartal.
Pred 100 divákmi rozh. Urbanovič, ŽK 2:5.
Gbely: Vanek – Dvořák, Bolebruch, Zemánek, D. Karas, Žáček (90. R. Rampáček), Šefčík, Cvečka, Kratochvíl, Kučera, Šebesta (17. Mihálik), tréner Michal Fedoráš.
Brodské: Hrdlička – Petrovič, Barkóci, O. Hnát, Čepka, Ritomský, Antálek (73. Daniel), Gál, Gonda, Trubiroha, Bartal, tréner Martin Ritomský.

V súboji o druhé miesto v tabuľke sa najmä v prvej polhodinke hral zaujímavý futbal, v ktorom diváci videli tri góly, navyše domáci prišli o zraneného Šebestu. V priebehu minúty sa dvakrát presadil Filip Kučera a domáci viedli 2:0. Hostia to však nezabalili a po chvíľke Martin Bartal znížil na 2:1. Neskôr sa aj trošku zaiskrilo, čo sa prejavilo v počte žltých kariet. Po prestávke už diváci gól nevideli, domáci si svoje vedenie udržali a vystriedali svojho súpera na druhom mieste tabuľky.

Horné Orešany – Mokrý Háj 5:0 (1:0)
Góly: 23. a 72. M. Drozda, 50. a 58. M. Planeta, 81. D. Planeta.
Pred 70 divákmi rozh. Mészáros, ŽK 0:0
ČK 0:2 (61. Peška, 85. Chrenka).
Mokrý Háj: Juračka (78. Kotvas) – Chrenka, M. Rampáček, M. Valúch, R. Valúch, Pobuda (67. Komárek), T. Sloboda (83. Machálek), F. Sloboda (72. Prokeš), Biskupič, Mucha, Peška, Čermák (78. Kubík), tréner Štefan Kolštrom.

Mokrý Háj necestoval do Orešian v porazeneckej nálade, no nakoniec dostal riadnu nakladačku, navyše prišiel aj o dvoch hráčov. V prvom polčase sa jeho hráči ako – tak držali. Prvýkrát inkasovali v 23. Minúte, keď Juračku prekonal Drozda. Po prestávke prišli v úvodnej štvrťhodine tri údery. Dvakrát sa presadil Marek Planeta a v 61. minúte videl Jovan Peška červenú kartu. Oslabení hostia nestíhali, ešte dvakrát inkasovali a v 85. minúte videl červenú kartu aj Martin Chrenka.