Na operačné stredisko OR HaZZ v Senici bol dňa 09.01.2012 o 00.22 hod. nahlásený výbuch osobného motorového vozidla na Štefánikovej ulici v Senici.

Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka OR HaZZ v Senici (HS Senica) s technikou MB Atego s posádkou 1+2. Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že dve motorové vozidla sú zachvátené požiarom. Pred príchodom príslušníkov HaZZ sa na mieste udalosti nachádzala Polícia Senica.

Jednotka vykonala zásah pomocou vysokotlakého prúdu s ťažkou penou. Jednalo sa o požiar Škody Octavie, ktorej horela predná časť a motorový priestor. Následkom toho sa vznietilo druhé vozidlo Peugeot 405, kde horela zadná časť vozidla a interiér vo vnútri vozidla. Jednotka HaZZ musela vniknúť do motorového priestoru a interiéru Škody Octavie pomocou vyprosťovacieho zariadenia.

Príslušníci HaZZ požiar uhasili a ďalej ochladzovali ostatné časti vozidiel. Príslušníci HaZZ počas celého zásahu používali dýchacie prístroje. Veliteľ zásahu privolal na miesto udalosti ZPP. Následkom požiaru vznikla na osobných motorových vozidlách priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 4 000,- €. Po zistení potrebných údajov sa jednotka vrátila na základňu.

Ivan Peťko


.

Je ok, ak nie si ok BSK