HC SLOVAN Bratislava a HK 36 Skalica sa dohodli na vzájomnej užšej spolupráci od nadchádzajúcej sezóny 2012/2013.

Foto: hclovan.sk

Popri pravidelnej aktívnej výmene informácií z oblasti športového manažmentu a marketingu, umožní nová forma spolupráce hosťovanie, resp. striedavý štart viacerých mladších hráčov s tzv. dvojstranným kontraktom.

HC Slovan bude pôsobiť v budúcej sezóne v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) a HK 36 Skalica v slovenskej Tipsport extralige. Oba kluby predpokladajú, že vďaka tejto spolupráci spoločne podporia ďalší hokejový rast viacerých mladých talentov na svojich súpiskách. Slovan zároveň získava kvalitnú príležitosť hosťovania, resp. striedavého štartu svojich hráčov v extralige pred ich opätovným nasadením do zostavy pre KHL napr. po zranení, alebo pauze spôsobenej inými dôvodmi.

Oba kluby by zo vzájomnej spolupráce mali vyťažiť posilnenie svojich kádrov a tiež šancu vhodne reagovať na rôzne okolnosti, ktoré môžu nastať v priebehu oboch súťaží – KHL, ako aj slovenskej extraligy.

HC Slovan momentálne neuvažuje o podobnej forme užšej spolupráce v najbližšej sezóne s iným klubom, aj s ohľadom na stabilizáciu a úspech svojho partnera v extralige.

Zdroj: hcslovan.sk


.

_INAT Obsluha OL