Mesto Malacky, Mestské centrum kultúry Malacky, Základná umelecká škola Malacky a Farský úrad Malacky pozývajú všetkých milovníkov na 46. MALACKÚ HUDOBNÚ JAR.

I. koncert MHJ – 13. 3. 2010 o 17.00 hod. v synagóge
Tri oriešky pre RICHARDA RIKKONA
Divácky atraktívny a umelecky hodnotný klavírny recitál virtuóza Richarda Rikkona spojený s jedinečným vystúpením 3 najtalentovanejších žiakov ZUŠ v Malackách.
vstupné 3 €

II. koncert MHJ – 21. 3. 2010 o 16.30 hod. vo františkánskom kostole
SLOVENSKÉ KVARTETO a František Ďuriač
Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži
Sedem Posledných Slov Christa – napísal Jozef Haydn ako sedem meditácii na posledné slová Ježiša Christa na kríži , objednávka diela bola od Grotto Santa Cueva blízko Kadízu na juhu Španielska a bola určená na sviatok ” Veľký Piatok ” v roku 1787 . Dielo existuje v niekoľkých verziách , originál je napísaný pre orchester ako oratórium s hovoreným slovom a neskôr Jozef Haydn napísal transkripciu pre sláčikové kvarteto a hovorené slovo .

SLOVENSKÉ KVARTETO je významným nositeľom tradície komorných súborov na Slovensku a nadväzuje priamo na odkaz legendárneho Slovenského kvarteta s tridsaťročnou tradíciou (1957-1987) v zložení A.Móži, A.Nemec, M.Telecký a F.Tannenberger. Možnosť používať názov SLOVENSKÉ KVARTETO dostal tento komorný súbor priamo od zakladajúceho člena Slovenského kvarteta – violistu Milana Teleckého. Umelci túto možnosť s vďakou prijali a od januára 2009 Slovenské kvarteto tvoria: 1.husle – Juraj Tomka, 2.husle – Eduard Pingitzer, Viola – Július Šoška, Violončelo – Martin Ťažký.
vstupné dobrovoľné

III. koncert MHJ – 18. 4. 2010 o 17.00 hod. v Kultúrním domečku
PETER LIPA & Band: LIPA SPIEVA LASICU
Peter Lipa je najvýznamnejšiou osobnosťou slovenského jazzu. Spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi. Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Spontánne improvizačný typ. V súčasnosti sa dopracoval k „nadštýlovému” pesničkárstvu.

Peter Lipa & Band tvoria Peter Lipa – spev, Juraj Tatár- klávesy, Marcel Buntaj- bubny, Martin Gašparom- basgitara, Michal Žáček- saxofon).
vstupné 3 €

IV. koncert MHJ – 25. 4. 2010 o 17.00 hod. v Kultúrním domečku
PAVOL HOĎA a FIVE GENTLEMEN
Malačan – famózny muzikant , jazzman, sa predstaví so svojimi priateľmi z hudobného zoskupenia Five Gentlemen. Toto zoskupenie, ktoré sa pôvodne volalo The Followers, sa formuje od roku 2006. Five Gentlemen tvoria hráči zo známeho hot jazzového orchestra Bratislava Hot Serenaders. Zaoberajú sa rekonštrukciou starých amerických nahrávok z 20-30-tych rokov, ktoré následne reprodukujú na starých pôvodných nástrojoch. Ich skladateľskými idolmi sú napr.: Benny Goodman, Jimmie Noone, Fletcher Henderson, Pat Flower, Andy Kirk a další…

Zostavu bandu tvoria : Pavol Hoďa – Clarinet, Voice,Zdeno Piala – Alt Saxophone, Richard Fičor – Guitar & Banjo,Pavel Sehnal – Bass Saxophone,Patrik Fičor – Drums & Percussion
vstupné 3 €

Malacká hudobná jar DEŤOM
11. 4. 2010 o 16.00 hod. v Kultúrním domečku
MUZIKANTI alebo O zlatej trúbke
Hudobná rozprávka z repertoáru Bratislavského Bábkového Divadla.
Zvieratká mačka, kohút osol a pes, ktorých nevďační gazdovia vyhodili z domu, sa spoločne vyberú do sveta. Stretnú kapelníka Gertrúda Sláka, ktorý by chcel koncertovať, ale nemá kapelu. Ani jedno zvieratko však koncertovať nevie, a tak nešťastný Slák odíde. V noci v hlbokom lese zvieratká zablúdia. Kohút vyletí na strom a zbadá v diaľke svetielko. To ich dovedie k opustenému domčeku. Domček obývajú dvaja „najstrašnejší“ lúpežníci, ktorí kujú plány ako ukradnúť zlatú trúbku Gertrúda Sláka. Zvieratká sa rozhodnú zachrániť nešťastného kapelníka aj jeho trúbku a na smrť vystrašia „hrôzostrašných“ lúpežníkov, ktorí zutekajú. Gertrúd Slák sa poteší, že získal priateľov a spolu si zakoncertujú. Kapelník hrá na zlatú trúbku a zvieratká spievajú.
vstupné 2 €

Predpredaj vstupeniek už od 1.marca 2010 v Kultúrním domečku.
Pokladňa KD je otvorená vždy 2hod. pred každým predstavením /filmovým, divadelným, koncertom…../
info na tel.č. 0347722110, 0903801214, www.mckmalacky.sk

Pridaj komentár

.

INAT Rezanie laserom