Malacký trojskokan Martin Koch nepostúpil do finále na juniorských majstrovstvách sveta v atletike v Barcelone. V piatok 13. júla dosiahol pri veterných podmienkach len jeden vydarený pokus, ale ten nestačil na postup.

Piatkový podvečer bičoval atlétov v Barcelone prudký vietor, ktorý znehodnocoval výkony nielen trojskokanom. Hoci organizátori nechali pretekárov skákať v smere vetra, ten sa predsa občas otočil a vytvoril bariéru rozbiehajúcemu sa skokanovi.

Na tento fakt doplatil aj M. Koch, ktorému pri prvom pokuse fúkol vietor do tváre so silou 1,4 m/s. Bol z toho prešľap. Pri druhom pokuse sa veterné podmienky už umúdrili, ale Malačan zaznamenal ďalší prešľap na odrazovej doske. Nepríjemná situácia velila malackému pretekárovi skočiť výkon na úrovni osobného rekordu pri poryvoch vetra. Poslednú šancu už M. Koch nevyužil, jediný regulárny pokus meral 15,31 m. Za vlastným osobným rekordom z Banskej Bystrice v tomto roku zaostal o 59 cm. Na postup stačilo malackému trojskokanovi v službách bratislavského oddielu Slávia UK skočiť 15,75 m, keďže to bol výkon posledného postupujúceho Gruzínca Lashu Gulelauriho do dvanásťčlenného finále. Celkovo sa M. Koch umiestnil na 19. mieste. Najlepší výkon v piatkovej kvalifikácii zaznamenal Kubánec Pedro Pichardo (16,64 m), celkovo päť trojskokanov dosiahlo alebo prekonalo hranicu 16 metrov.

TK AC


.
Toto je čítané

Záhorí.sk prináša správy z vašej ulice už 20 rokov

Všetko začalo 19. mája 2004 prvým postom na blogovacej platforme Blogger. Prvé…

20 rokov