Požiar pri diaľnici D2 ochromoval v stredu (18.7.) celé popoludnie dopravu na Záhorí. Cesta z Bratislavy trvala niekoľko hodín. Paralizovaná bola aj doprava v Malackách. Premávka na diaľnici D2 bola v plnom rozsahu obnovená až večer.

Kolóna na diaľnici D2. Foto: Pavol Mihál

[youtube DNFk3vfm4KY] Kolóna na diaľnici D2 smer Bratislava – Kúty 18.7. 14:30h. Foto: Vladimír Šimuna

“Horelo na pravej strane diaľnice v smere do Bratislavy, no oheň sa cez dym preniesol aj na opačnú stranu, kde tiež začalo horieť. Horeli tiež kríky a tráva v strede diaľnice a cez hustý dym nebolo nič vidieť. Autá zapli výstražné svetlá a spomalili takmer na nulu.” povedal pre Záhorí.sk čitateľ Martin Ševeček z Bratislavy.
Foto 4x: Martin Ševeček

Pre požiar sa ťahá cez Malacky kolóna áut. Foto: Facebook Malacky.sk

Foto 2x: Petronela Pastorková Jančiová

Dopravnú situáciu v Malackách skomplikoval i kamión naplnený pivom, ktorý sa vysypal na kruhovom objazde pri výjazde z diaľnice v smere do mesta.

Foto: Facebook

Krátko pred poludním prijala polícia oznámenie z operačného strediska Hazz, že na diaľnici D2 (34 km) horí trávnatý porast v blízkosti lesa.

Foto T. Búbelová, malacky.sk

“V dôsledku horenia trávnatého porastu vznikol na diaľnici D2 v oboch smeroch hustý dym, preto sa na mieste nachádzajú aj dopravní policajti z diaľničného oddelenia Malacky, ktorí odkláňajú dopravu.” povedal pre Záhorí.sk hovorca polície František Peczár.

„Snažíme sa udržať bezpečnosť zasahujúcich i ostatných ľudí, ktorí sú okolo,“ vysvetlil riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Malackách J. Slovinský pre Malacky.sk . Dodal, že diaľnica je odstavená najmä pre vysoký stupeň zadymenia. Podľa neho horí plocha asi 500 x 500 m.

Premávka v okolí Továrenskej ulice v Malackách sa zahusťuje (14h). Foto T. Búbelová, malacky.sk

Policajti odkláňajú dopravu smerom na Lozorno a z opačnej strany diaľnice smerom na Malacky. Z uvedeného dôvodu je potrebné, aby vodiči na mieste rešpektovali pokyny policajtov alebo sa vyhli danému úseku.


.

Osobnosti kraja BSK