Prinášame kompletné výsledky 4.kola V.liga Západ tak ako ich nájdete v týždenníku MY Záhorie.
Jacovce – Šaštín 2:1 (2:0)
Domáci začali prvý polčas veľmi dobre, mali jasnú prevahu, no v druhom dejstve hostia začali hru nakláňať na svoju stranu. Hralo sa hlavne medzi šestnástkami, domáceho brankára prekvapil Šághy strelou z diaľky, no nakoniec hostia nezvrátili stav stretnutia na svoju stranu a domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: 10. Herda, 24. Marek Švec (11 m) – 68. Šághy. Rozhodoval Krištín, 111 divákov. JACOVCE: Uhlár – Surjak, Bukvay, Zigo, Karl, Bajzík, Herda, Peter Švec, Marek Švec, Božík (64. Jakub Švec), Rusňák (88. Jankeje). ŠAŠTÍN: Klokočka – Šedivý, Mošať, Ožvoldík, Ďuriš, Tomiš, Šághy (69. Šlosér), Bulka (54. Morávek), Slovák, Stanický, Lang (86. Vas)
Solčany – Kúty 3:0 (1:0)
V Solčanoch diváci videli od začiatku dobrý futbal. Hostia z Kútov prišli hrať so zabezpečenou obranou. Hneď v úvodných minútach však domáci Soboňa prekvapil brankára hostí a strelil prvý gól zápasu. Do polčasu už ďalší gól nepadol, hra bola vyrovnaná a na oboch stranách diváci videli nepremenené naskytnuté šance. V druhom dejstve ešte domáci pridali dva góly – jeden hlavičkou Patroviča a druhý po faule z pokutového kopu od Igora Sporinu. Ten aj uzatvoril skóre stretnutia. Hosťom sa už brankára domácich Lauka nepodarilo prekonať, a tak sa zápas skončil víťazne pre Solčany za konečného stavu 3:0.
Góly: 7. Soboňa, 59. Patrovič, 67. Sporina (11 m). Rozhodoval Šimun, ČK: 88. Dávid Kubina (Kúty), 150 divákov. SOLČANY: Lauko – Ducký, Teplanský, Mihálik, Martin Sporina, Igor Sporina (77. Matušík), Krošlák, Ondruš, Patrovič, Šebo (69. Králik), Soboňa. KÚTY: Škoda – Jakub Kubina, Ďurkovič (78. Pavlovič), Valúšek, Smolinský, Dávid Kubina, Marcel Mihál, Krištof Mihál (67. Marek Valla), Valachovič, Polák, Michal Valla

Veľké Kostoľany – Horné Orešany 2:0 (2:0)
Orešanci, hrajúci už svoj štvrtý zápas na súperovej pôde, s výnimkou toho úvodného, znova nebodovali. Boli síce domácim snaživým súperom, no tí podali zlepšený výkon a zvíťazili zaslúžene dvomi gólmi Grigela. Strelil ich v 24. a 43. minúte prvého polčasu. Šance však mali už predtým, no v 5. minúte najprv nepremenil Lulovič a potom v 29. minúte strieľal v ofsajdovej pozícii a gól neplatil. Hostia mali dve šance, nádejná bola v 39. minúte, no Raschmanovu strelu likvidoval domáci brankár. Druhý polčas už zmenu stavu nepriniesol, neprešla strela Trojáka v 72. minúte, ani červená karta, ktorú dostal brankár hostí Žalud v 86. minúte za faul na domáceho hráča mimo šestnástky, nemala vplyv na konečné skóre, ani na
plný bodový zisk domácich.
Góly: 24. a 43. Grígel
ČK: 86. Žalud (H. Orešany)
V. KOSTOĽANY: Orichel – Horváth (Kavuliak), P. Troják, M. Troják, Modrovič (Gabriš), Vavrinec, Svitek, Pivovarči, Hulík (Bachňák), Lulovič, Grígel
H. OREŠANY: Žalud – Drozda, Malý, Malacký, Kondrček, Blažo, Galgóci, Raschman, Mesíček, Vandák, Krchnák (Sloboda, Slovák, Benovič)

Gbely – Radošina 3:0 (1:0)
Domáci síce od začiatku ovládli hru, no ich góly sa rodili ťažko, hoci šancí bolo viacero. No strely šli nad, resp do rúk brankára, resp do brvna. Prišla 40. minúta, priamy kop Zajíčka a Križan sa nemýlil – 1:0. V I. polčase tlak domácich zosilnel, v 49. minúte kopali pokutový kop, no Zajíček nebol úspešný, v 58. minúte zahodili pre zmenu šancu na vyrovnanie hostia. V 60. minúte ale dával Pochylý dobrú loptu Eisnerovi a bolo 2:0, v 64. minúte Kolárovu delovku brankár hostí vyrazil a opakovaná strela trafila znova brankára, naopak domáci brankár v 78. minúte vychytal Horvátha. Definitíva prišla v 85. minúte, kedy Gál po Eisnerovej prihrávke dával na konečných 3:0.
Góly: 40. Križan, 60. Eisner, 85.Gál
GBELY: Babirát – Zajíček, Karas (Kolár), Trčka, Rosa, Mackura (Šedivý), Macánek, Križan, Eisner, Pochylý (Bolebruch)
RADOŠINA: Ma. Rybnikár – Grznár, Mi. Rybnikár, Plaštiak (Manas), M. Jančovič, Ďaďan, Vičan, D. Jankovič, Kováčik, Tuma, Hornák

Krakovany – Moravský Sv. Ján 0:3 (0:2)
Domáci síce v úvodnej pätnásť minútovke zatlačili súpera, no bez konečného gólového efektu. Hostia sa postupne dostávali do hry a keď domáci mohli konečne skórovať a nedali, hostia trestali. Hlavou otvoril ich skóre v 37. minúte Vrábel na 0:1 a ešte pred odchodom do kabín pridal exportnou strelou do šibenice druhý gól Hrica. Domácich po prestávke zrazilo na kolená nedorozumenie v obrane a Kudlička v 50. minúte prehodil brankára – 0:3. Domáci síce ešte trafili brvno, no hostia hrozili brejkami a tak stretnutie skončilo jednoznačným víťazstvom hostí.
Góly: 37. Vrábel, 45. Hrica, 50. Kudlička
KRAKOVANY: Kúdela – M. Sedlák, Mikuláš, Ondrejka (Jurda), K. Kubran, Poláčik, (Duchoň), Urban, P. Sedlák, Kališ, Ďuračka, Machač (Balcír)
M. SV. JÁN: D. Bolf – Mach, Vrábel, Vidovič, Vávra, Kudlička, Chvál (Kovár), Lorenc (Hladík), Šúrek (Modrovič), Hrica, Zelenay

Modranka – Borský Mikuláš 0:0
Prvý polčas stretnutia bol vyrovnaný, na oboch stranách bolo po dve šance, ako vidieť z bezgólového stavu, nepremenených. Druhý polčas sa už hral v réžii domácich, na jednu bránu, i šancí mali viacej, no ani jedna z tých siedmych nebola premenená. Terén bol síce mokrý, na konečný výsledok však nemal vplyv.
MODRANKA: Píš – Rakický, R. Sekera, Boskovič, Stanovič, J. Sekera, Guniš, Jakab, Kobetič, Hrašna, Kvetan (Srdoš)
B. MIKULÁŠ: Michálek – Cingel, Kassay, Vaniš, Ondriska, Černý, Plajsner, Tomka, Macek, Malík (M. Vanek, Sokol)

Petrova Ves – Hlohovec 1:2 (0:0)
Hostia dominovali v prvom polčase dravosťou a rýchlosťou, gól však nepadol ani na jednej strane. Viac vzruchu na oboch stranách prišlo až pred a po polčase. V 42. minúte domáci F. Lánik šiel sám na brankára, nedal. Kakaščík v 45. minúte bombou trafil žrď a tak gól padol až v 72. minúte z kopačky Svíbu. Druhý gól pridali hostia po chybe domácej obrany, jeho autorom bol v 81. minúte Blažo. Domáci sa dostali ku gólu až v samotnom závere, striedajúci Božek hlavou upravil na 1:2.
Góly: 90. L. Božek – 72. Svíba, 81. Blažo
P. VES: Lánik ml. – Vanek (Krbica), M. Macek, Chudý, Buček (L. Božek), R. Macek, Matura st., Matula ml., Miša, Schenner (F. Lánik), Rampáček
HLOHOVEC: Pavlovčík – Hrašna, Kováč (Habes), Tvrdý, Kakaščík, Broš, Svíba, Šuliman, Čulák (Blažo), Blaha (Lehocký), Krajčír

Trebatice – Radošovce 3:2 (3:2)
Zápas sa pre domácich vyvíjal náročnejšie než očakávali. Dostali sa síce rýchle do vedenia, už v 4. minúte bolo zásluhou Hornáka 1:0 a domáci si vypracovávali šancu za šancou, no úspešný bol až v 37. minúte Kurinec strelou z hranice šestnástky. Netrvalo dlho a v 39. minúte po priamom kope a terči múra znížil Tokoš na 2:1. Už o minútu po kontre hostí došlo k nedovolenému zákroku Kusého a keďže už jednu žltú mal, po tejto druhej musel opustiť ihrisko. Z pokutového kopu potom Sloboda vyrovnal na 2:2. Domáci sa ale rýchlo spamätali a po prihrávke Zelenaya Hornák dáva na 3:2. Domáci celý druhý polčas hrali oslabení o jedného hráča, v 84. minúte mohli z pokutového kopu zvýšiť, nepremenili, čo sa im potom nemuselo vyplatiť, ale gólová šanca Mikula zostala nepremenená a stav nezmenený.
Góly: 4. a 45. Hornák, 37. Kurinec – 39. Tokoš, 42. Sloboda (11m)
ČK: Kusý (Trebatice)
TREBATICE: Valovič – Kubík, Vlado, Zelenay, Šiška, Žilka, Spál, Topolčany, Hornák, Kurinec, Kusý (Jankech, Liška, Horváth)
RADOŠOVCE: Pekar – Blaha, Tokoš, Polák, Surový, Mikula, Machlica, Vacula, Packa, Sloboda, Milota (Madák)