V súboji posledného s prvým delilo súperov od seba v tabuľke päťdesiat bodov.  Na ľade to však nebolo vôbec poznať.
HK Trebišov – HC Dukla Senica 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 3. Pisio (Pavličko, Kobeľa), 29. Zemko (Giba, Grega), 37. Kovaľ (Antal, Zemko), 46. Schnelly (Rusič, Králik), 60. Králik (Rusič, Ružička) – 40. Vaškovič (Surovka, Mikolášek), 43. Vereš (Čunderlík, Reissmüller), 47. Penák (Vaškovič, Surovka)
Počet divákov: 380

Komentár k zápasu / autor: Vladimír Telepovský, HK Trebišov
Už v tretej minúte Pavličko vysunul na útočnej modrej čiare Pisia, ktorý zoči-voči Peksovi medzi betóny otvoril skóre. Líder zo Záhoria sa dostal do niekoľkých príležitostí, ktoré obetavá obrana na čele s brankárom Gašparovičom so šťastím zlikvidovala. Druhá časť sa niesla v podobnom duchu ako prvá. Seničania nevyužili vyše minútovú presilovku piatich proti trom. Naopak Trebišovčania boli v početnej výhode úspešní, keď Gibov nahodený puk Zemko tečoval do siete a bolo 2:0. Hosťom sa hra nedarila a svoje šance zahadzovali. Ďalší faul hosťujúceho Penáka potrestal Kovaľ a senický brankár Peksa sa nechal vystriedať Hollým. Pätnásť sekúnd pred druhou sirénou kapitán Vaškovič znížil. Do tretej časti nastúpili hostia vo zvýšenej aktivite a Vereš vsietil kontaktný gól. V 46. minúte v presilovke Schnelly potrestal filmovanie hosťujúceho Vereša a bolo 4:2. V bráne hostí opäť nastala výmena stráží a do brány sa vrátil Peksa. Ešte nastačila utíchnuť domáca radosť a Penák blafákom opäť znížil náskok domácich na jeden gól. Líder súťaže sa snažil vyrovnať, mal aj presilovku, no domáci sa ubránili. V závere Seničania odvolali brankára a Králik po nezištnej Rusičovej prihrávke do prázdnej brány definitívne rozhodol. Trebišovčania po heroickom výkone porazili lídra súťaže, čo nečakali asi ani najväčší trebišovskí fanúšikovia.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Chyby v obrane, obrovská nedisciplinovanosť a nemohúcnosť našich strelcov bola dôvodom na to, že sme v Trebišove prehrali. Je to ostuda, je to hanba, čo sme tu dnes predviedli. Je to na zamyslenie.