Kúťan Jozef Antálek je mladý talentovaný tanečník, ktorý pravidelne účinkuje na Novej scéne, kde tancuje a spieva. Stretnúť ho môžete aj na väčšine akcií Základnej školy v Kútoch, ktoré bravúrne moderuje. Jozef Antálek sa začal tancu venovať už v detstve v Základnej umeleckej škole v Kútoch. V súčastnosti študuje Konzervatórium v Bratislave.

Aké pracovné úspechy sa ti podarili v pracovnej oblasti počas končiaceho roka 2012?
Rok 2012 bol pre mňa veľmi náročný, ale samozrejme, že som tomu veľmi rád pretože sa stále učím a získavam nové skúsenosti. Každý nový projekt mi niečo dá a teší ma, keď môžem tieto skúsenosti získavať od mojich starších kolegov v divadle. Na začiatku marca v divadle Nová scéna sa nám podarilo odpremiérovať muzikál “Cigáni idú neba” v ktorom tancujem. V júni sme spustili muzikál Hair taktiež na Novej scéne a v októbri v Slovenskom národnom divadle operu “Mária Theresia” kde účinkujem ako tanečník. Podarilo sa mi tancovať na Sláviku 2011 a v Modrom z neba so speváčkou Kristínou. Počas roku 2012 sme stihli dve veľké turné po Slovensku s muzikálom “Ôsmy svetadiel” v réžií Jána Ďurovčíka. Jedno také menšie turné nás ešte čaká na jar budúceho roka.

Opera Mária Theresia

Nájdeš si čas aj na súkromné aktivity?
Tak samozrejme aj keď  voľného času je veľmi málo. Prechodne bývam v Bratislave a keď momentálne niečo nové neskúšam nájde sa  nejaký čas na kávu so spolužiakmi alebo na fitko. Cez víkendy som väčšinou doma a oddychujem. No keď sa v divadle skúša nové predstavenie všetky súkromné činnosti idú bokom a tvrdo sa maká. Či je streda ráno alebo nedeľa večer.

Muzikál Ôsmy svetadiel

Kde tráviš vianoce a nový rok? Aké zvyky sa u vás v rodine udržujú počas vianoc?
Samozrejme, že Vianoce trávim s rodinnou doma v Kútoch. Nikde inde by som nechcel byť. Rodina je pre mňa prvoradá. Zvyky máme asi podobné ako každá iná rodina. Žiadne odlišné. No tento rok budem prvý krát na Silvestra pracovať. Dostali sme ponuku účinkovať na jednej Silvestrovskej akcii na strednom Slovensku.  Samozrejme, že tam budem s kolegami z divadla takže bude zábava ako každý jeden Silvester.

Dávaš si do nového roka predsavzatia?
Väčšinou si nedávam žiadne predsavzatia ale tento rok ich pár mám. Samozrejme zlepšiť sa v určitých umeleckých oboroch pretože ako som už povedal je sa stále čo učiť.

Muzikál Hair

Čo zaujímavé v pracovnej a súkromnej oblasti ťa čaká v roku 2013?
Tak v roku 2013, na čo sa strašne teším,  je to opäť spolupráca s Jankom Ďurovčíkom a to v muzikáli “Rómeo a Júlia” v divadle Nová scéna. Vážim si ho ako človeka, choreografa a režiséra pretože je to naozaj jeden veľký profesionál.  Ako som už spomínal čaká ma tretie turné po Slovensku s muzikálom “Ôsmy svetadiel”.

Poprosím ťa o novoročný vinš pre čitateľov Záhorí.sk – správy z vašej ulice do nového roku?
Do roku 2013 by som im chcel zaželať veľa zdravia, šťastia, lásky a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.

[youtube G0F6zmg6VaI]


.

Labková patrola