Video v článku! V poslednom domácom zápase sa vedúca Senica predstavila proti piatemu tímu tabuľky z Prešova.

HC Dukla Senica – HC Prešov 07 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 1. Mikušovič (Čunderlík, Vaškovič), 39. Lantoš (Šedivý, Vaškovič) – 13. Kubus (Schneider, Kadlubiak), 27. Románek (Hopkovič, Kivader), 40. Gavač (Románek, Kivader), 49. Kubus (Náhlik, Kadlubiak)
Počet divákov: 860

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
Do stretnutia vstúpili lepšie domáci, keď už po 35 sekundách hry viedli 1:0 po góle Mikušoviča, ktorý dorazil Vaškovičovu strelu. Domáci mali spočiatku viac z hry, no v polovici tretiny začali hrať hostia lepšie a hra sa vyrovnala. V 13. minúte po miernom tlaku hostí prišiel vyrovnávajúci gól z hokejky Kubusa a bolo 1:1. Napriek niekoľkým pokusom na oboch stranách gól už do prestávky nepadol.

Zápas bol vyrovnaný aj v druhej tretine, najprv sa v šanci ocitli hráči Prešova, keď Prokop trafil žŕdku Peksovej bránky a následne domáci hráči hrali presilovku, v ktorej svoje šance nevyužili Čunderlík ani Vaškovič. Skóre sa opäť menilo v 27. minúte, keď spoluprácu Hopkovič – Románek zakončil druhý menovaný a priklonil vedenie na stranu východniarov. Domáci mali šancu vyrovnať vo vlastnom oslabení, keď sa Vaškovič s Čunderlíkom dostali do úniku, no zakončiť sa im nepodarilo. Vyrovnávajúci gól prišiel v 39. minúte, keď Lantoš v presilovke namieril pod hornú žŕdku po Šedivého prihrávke. Vyrovnaný stav však dlho nevydržal, keďže už o pol minúty vrátil vedenie na stranu hostí Gavač.

Tretia tretina začala presilovou hrou hostí po vylúčení Hreusa, no domáci pozorne bránili a presilovka zostala nevyužitá. Prešov pridal svoj štvrtý gól v 49. minúte, keď hostia vybojovali puk v útočnom pásme a po prihrávke pred bránku brankára Peksu prekonal Kubus. Domáci sa pokúšali ešte urobiť niečo s výsledkom, no po vylúčení Lantoša do konca zápasu hrali 5 minút v oslabení, preto im na strelenie gólu veľa času nezostávalo. Hoci mali možnosť presilovej hry a na konci tretiny hrali aj v šestici, gól sa im už streliť nepodarilo a preto Seničania zaknihovali prvú prehru na domácom ľade až v poslednom domácom zápase základnej časti.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Ján Faith, HC Prešov 07: Aj keď sme neboli v plnom zložení, dokázali sme v dobrom zápase vyhrať. Som rád, že sme zvonku doniesli body a treba pochváliť celé mužstvo, od brankára až po posledného hráča.

Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Do dnešného zápasu sme vstúpili výborne, dali sme hneď v prvom striedaní gól a mali sme hru v rukách. Potom sme dostali dva hlúpe góly po našich chybách. Snažili sme sa to dotiahnuť aspoň na remízu. Dali sme gól, ale bohužiaľ 20 sekúnd po našom góle sme znovu inkasovali na 2:3. Ďalší gól sme inkasovali v tretej tretine a súper viedol 4:1 a už sa nám to nepodarilo zvrátiť. Musím športovo priznať, že dnes nám nešli nohy, súper bol pohyblivejší. Bol to náš štvrtý zápas v tomto týždni a na mužstve to bolo vidieť. Možno je aj dobré, že sme aj prehrali. Musíme sa z toho poučiť a pripraviť sa na play off, ale mrzí ma, že sme tú sériu neporaziteľnosti doma nevydržali celú sezónu.