V sobotu (16.3.) vstúpila do Siene slávy jedna z  najlepších slovenských herečiek, pani Magda Paveleková. Touto cestou by sme jej chceli z celého srdca zagratulovať a popriať veľa zdravíčka a životného optimizmu.

Sme právom hrdí na to, že práve ona mohla byť krstnou mamou poslednej knižky moderátorky našich Správ na Záhorí, Kristíny Mišovičovej, ktorá nesie názov Vráť mi moje sny.

Ako to na krste vyzeralo, si môžete exkluzívne pozrieť v našom videu.
[vsw id=”x2QyPCS7Cy0″ source=”youtube” width=”590″ height=”331″ autoplay=”no”]

Ak sa rozhodujete, ktorú knihu si v rámci marca – mesiaca knihy prečítate, rozhodne vám odporúčame niečo z tvorby tejto mladej autorky. Zároveň vám prinášame aj krátke anotácie a knižné trailery, aby sme vás trošku „navnadili“:

LEN LÁSKA POZNÁ ODPOVEĎ – román o vzťahu dvoch sestier i o tom, aká nebezpečná môže byť túžba po pomste.
Pomsta býva sladká… Ale je to vždy tak? Xénia odmalička vyrastala v tieni svojej staršej, krajšej a úspešnejšej sestry. Keď si nájde dobre platenú prácu v hoteli Mountain Valley, konečne sa môže vymaniť z područia rodičov, ktorí ju vždy podceňovali. Tu, v hoteli, stretáva i lásku svojho života, Alexandra. No práve vo chvíli, keď sa zdá, že už nič nemôže byť krajšie, život jej uštedrí tvrdú ranu. Muž, ktorému bezvýhradne dôverovala a ktorého nadovšetko milovala, čaká dieťa s inou ženou. Navyše so ženou, s ktorou Xéniu spája čosi oveľa viac… Ich zrada jej načisto zlomí srdce. Odrazu akoby všetky jej city odumreli a jej vnútro sa premení na kus ľadu.

[vsw id=”XJuanPvXxLc” source=”youtube” width=”590″ height=”331″ autoplay=”no”]

Vtedy zisťuje, aká sladká môže byť pomsta a aké nečakané uspokojenie a zadosťučinenie so sebou prináša. Tento pocit však netrvá dlho. Karta osudu sa obráti a ona pochopí, že jej následky sú niekedy oveľa bolestivejšie…

VRÁŤ MI MOJE SNY
– román o rodinnom tajomstve, plný zaujímavých zvratov, lásky a neočakávaných situácií.
Lena pozorovala, ako sa Xénia pri tej poznámke mykla. Výraz, ktorý sa zračil v jej vystrašených očiach, poznala veľmi dobre. Bol to pohľad srny lapenej do pasce. U svojej mamy ho vídavala takmer celý život. Objavil sa vždy, keď sa niekto začal vŕtať v ich minulosti. Aj Marianna zbledla a nervózne si odpila zo svojho pohára. Lena odjakživa tušila, že jej rodina ukrýva akési zvláštne tajomstvo. Keď sa jedného dňa stará mama preriekne, zdá sa, že sa jej podozrenie predsa len potvrdilo. Až po niekoľkých rokoch zisťuje, ako veľmi sa mýlila…
V poslednom čase si čoraz častejšie uvedomuje, že hoci je mladá a úspešná, vo svojom vnútri stále nosí veľkú bolesť. Muž, ktoré ho nadovšetko milovala, zmizol po nešťastnej nehode navždy z jej života a ona sa s jeho stratou nikdy nedokázala celkom vyrovnať. Ani jej manželstvo s príťažlivým, no prelietavým Maximom nedopadlo práve najšťastnejšie.

[vsw id=”Acg-x_-GH-E” source=”youtube” width=”590″ height=”331″ autoplay=”no”] Sklamaná láskou rozhodne sa prijať výnimočnú ponuku pracovať ako architektka na prestavbe starého, schátraného kaštieľa. Verí, že na tomto nezvyčajnom mieste sa jej podarí zabudnúť na všetky útrapy. Aké veľké je jej prekvapenie, keď sa práve tu, stovky kilometrov od domova, začne rozmotávať klbko ich dobre stráženého rodinného tajomstva…

Kde ho dostanete:
– knihy s vlastnoručným venovaním autorky si môžete objednať na adrese: misovicova.kristina@gmail.com
– obe knihy nájdete aj na stránkach internetového kníhkupectva www.martinus.sk


.

BM Salon EV