Jubilejný 5. ročník obľúbenej série Streetball tour na Slovensku odštartuje 8.mája v Banskej Bystrici a zahŕňa celkovo 8 podujatí po celom Slovensku.

Už iba necelé 2 týždne chýbajú do štartu najväčšej streetballovej tour na Slovensku – Streetball Tour 2010. Jubilejný 5. ročník populárnej série turnajov, organizovaný premiérovo ako otvorené Majstrovstvá Slovenska v streetballe, odštartuje 8. mája podujatím v Banskej Bystrici a zavíta celkovo do 8 miest po celom Slovensku. Po metropole stredného Slovenska sa organizátori aktuálnej edície Streetball Tour Basketland, Slovenská streetballová asociácia (SSA) a Slovenská asociácia športu na školách (SAŠŠ) rozhodli zaradiť do tohtoročného exkluzívneho výberu streetballových turnajov Handlovú (22.5.), Bratislavu – Vajnory (29.5.), Prešov (5.6.), Piešťany (12.6.), Žiar nad Hronom (19.6.), Ružomberok (26.6.) s finálovým vyvrcholením v Malackách (3.7.). Na jednotlivých podujatiach si vyznávači pouličného basketbalu všetkých vekových a výkonnostných skupín zmerajú sily v celkovo 5 kategóriách:

A AND1 Mini Street category
Mini street ZŠ- žiaci a žiačky ZŠ roč. 1998 a mladší

B Kategória Nádácie Slovenskej sporiteľne
MIX ZŠ- žiaci a žiačky ZŠ roč. 1995 a mladší

C BASKETLAND category
Chlapci do 19 rokov ročník 1991 a mladší

D KORATEX category
Muži ročník 1990 a starší

E SATRO Open Mix category
Voľná mix kategória pre priateľov športu a zábavy

Na každom z regionálnych kôl tak účastníci nebudú bojovať iba o víťazstvo a hodnotné ceny daného podujatia, ale zároveň získavajú body do celkového poradia Streetball Tour 2010 a Majstrovstiev Slovenska v streetballe. Absolútni víťazi sa na záver tour môžu tešiť na hodnotné ceny od partnerov podujatia s hlavnými lákadlami v podobe lístkov na NBA Europe Tour 2010, Streetfest ako aj určený podiel z Prize Money pre jednotlivé hlavné kategórie v celkovej hodnote 666 EUR. Najlepší tím hlavnej mužskej kategórie bude Slovensko reprezentovať na júlových neoficiálnych Majstrovstvách sveta v streetballe Moscow Open 2010.

Ďalšou novinkou Streetball Tour 2010 je zaradenie vyškolených streetballových rozhodcov, čo by malo prispieť spolu s úpravou pravidiel (k najdôležitejším patria časový limit na streľbu a možnosť nadstavenia hracieho času pri zdržovaní) k ďalšiemu posunu v rámci rozvoja fair-play a zvyšovania kvality a atraktivity zápasov.

V programe všetkých 8 turnajov budú aj tradičné a veľmi populárne individuálne doplnkové súťaže BASKETLAND Slam Dunk Contest, SPALDING 3pts Shooting, SATRO FT Shooting Contest, AND1 Skills 1 on 1 a bohatý kultúrny program v znamení kvalitnej streetovej kultúry, streetdancu, hip-hopu, bikerov, exhibícií extraligovych basketbalovych timov a pod. O výbornú atmosféru a náladu sa postarajú známe tváre sveta vinylov a mixov DJ Spank a DJ Code, hovoreným slovom bude sprevádzať a tradične nezameniteľným humorom zabávať obľúbený speaker v streetbalovej komunite Pepe Shilo Lopez.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo tento rok vďaka naším partnerom rozšíriť počet podujatí aj napriek ekonomickej kríze a priviesť Streetball Tour do miest s veľkou streetballovou tradíciou – do Žiaru nad Hronom a Prešova. Najmä zaradenie metropole Šariša do kalendára našej série nás osobitne teší, keďže zorganizovať turnaj na východe Slovenska vzhľadom na veľký potenciál tohto regiónu bolo naším dlhodobým cieľom. Veríme, že aj v tomto roku bude Streetball Tour 2010 hojne navštevovaná či už aktívnymi účastníkmi alebo divákmi a podarí sa opäť posunúť kvalitu podujatia o stupienok vyššie“ vyjadril sa pred štartom tohtoročnej Streetball Tour zástupca Basketland n.f. František Kubala.

Viac informácií ohľadom prihlásenia a detailov týkajúcich sa Streetball Tour 2010 nájdete na www.basketland.sk.

Ing. Michal Fojcík

Pridaj komentár

.

Trnavské rádio Tak akorát 2024