V sobotu 1. mája privítali Malačania na svojej palubovke hádzanárov z Prešova. Tento zápas bol priamym súbojom o 3. priečku 1. ligy mužov, a tak diváci sa mohli tešiť na dobrú hádzanú.

Začiatok zápasu bol vyrovnaný a stav 3:3 v 6.min to potvrdzoval. Strojár Malacky si vďaka rýchlym protiútokom, ktoré premieňal S. Cabadaj, vypracoval v 11. min. štvorgólový náskok a ujal sa vedenia 9:5. Potom však v priebehu 10. minút dokázali hostia otočiť vývoj stretnutia a za stavu 11:15 sa „dostali na koňa“. V tejto fáze hry sa hostia presadzovali hlavne streľbou z dialky. Domáci však nevešali hlavu a povzbudzovaný zaplnenou halou sa snažili držať krok s Prešovom. V 25. minúte ešte prehrávali 14:18, ale v posledných minútach prvého polčasu dokázali eliminovať tlak hostí a do kabín sa odchádzalo už za stavu 19:18. V druhom polčase zlepšili Malačania obranu, čo pomohlo sa chytiť domácemu brankárovi. Od 36. minúty a stavu 23:21 si Strojár Malacky začal vypracovávať opäť náskok. Prešovu robila problémy obrana 1-2-3 a skvele chytajúci domáci brankár M. Kuklovský. V polovici druhého polčasu si Malačania držali 6 gólový náskok. Prešov však bojoval ďalej a snažil sa znížiť stav stretnutia. To však Malacky nepripustili a aj vďaka 9. gólom P. Stachoviča v druhom polčase si udržiavali náskok až do konca. Poslednú minútu stretnutia bola celá hala na nohách a potleskom ďakovali za peknú hádzanú, ktorú predvádzali obe družsvá. Hádzanári TJ Strojára Malacky vyhrali zaslúžene, dokázali podať kolektívny a bojovný výkon čo im prinieslo ďalšie dva body, ktoré ich posúvajú na 3. priečku v 1. lige mužov. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí neúnavne povzbudzovali a vytvorili nádhernú atmosféru počas celého stretnutia.

Zostava: M. Kuklovský, M. Hollý-brankári, T. Stachovič 1, V. Pavlík 6, T. Baláž 2, P. Bizek, L. Zelenský 4, P. Puškáč 3, A. Dobrocký 1, M. Sedláček, S. Cabadaj 7, D. Stachovič 1, P. Stachovič 12

Tréner : V. Valachovič