Lucie Bílá prichádza v auguste pri príležitosti významného životného jubilea potešiť svojich fanúšikov do Skalice.

lucie-bila-koncert-skalica

Toto leto bude na Záhorí nabité hviezdami a podujatiami. Leto odštartuje Michal David a počas leta sa môžete tešiť na osvedčené festivaly CibulaFest v Holíči, Fun rádio Dohoda Malacky a POME Rudava Malé Leváre.

Lucie Bílá prichádza s kapelou Petra Maláska do Františkánskej záhrady v Skalici s Open Air Galakoncertom vo štvrtok 4. augusta.

Cena vstupenky je 25 eur a už teraz ju zakúpite cez Ticketportál.

18-násobná česká zlatá slávica Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku k absolútne najpopulárnejšim speváckym osobnostiam so širokým spektrom svojho zamerania.

Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény. Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, ktorého je polovičná spolumajiteľkou. V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskový “partnerstvo” s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskem.

Záhorácke rádio 2024 01

Vo filme sme mohli Luciu Bílú uvidieť napríklad v úspešnej rozprávke Princezná z mlyna, vo filmoch Kráľ Ubu, Čas dlhov alebo v televíznom rozprávkovom seriáli O stratenej láske v úlohe hodné Pavoučnice. Z jej televíznej tvorby nemožno vynechať jej autorský reláciu Lucie na Bílo, kde okrem talentu speváckeho predvádzala celých päť rokov úspešne aj talent scenáristický a moderátorský.

V poslednej dobe Lucie prispela českému filmu napríklad naspievaním titulnej piesne k filmu Marie Poledňákovej “Líbáš jako Bůh”.

Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, humoru, bezprostrednému vystupovaniu, ale aj zmyslu pre pomoc tým, ktorí ju naozaj potrebujú, sa radí medzi najpopulárnejšie a najobľúbenejšie osobnosti tejto krajiny. Iste aj vďaka týmto faktom je mnohonásobnou držiteľkou prestížnych ocenení – televíznych Cien TýTý, Českého slávika, Cien akadémie populárnej hudby (predtým Gramy) a mnohých ďalších významných ocenení.


.

INAT Rezanie laserom