V predohrávanom zápase 6. kola Fortuna ligy uhrali v Národnom tréningovom centre v Senci Záhoráci bezgólovú remízu s „domácim“ DAC Dunajská Streda.

futbal-dac-dunajska-streda-fk-senica

Dunajská Streda – Senica 0:0
Pred 1313 divákmi rozhodoval Glova. ŽK 0:3 (Kosorin, Ebwelle, Pirulo).
Dun. Streda: Tofiloski – Kwin, Michalík, Huk, Brašeň – Štepanovský (79. Černák), Ľupták, Nagy (57. Pambou), Pačinda (66. Vida) – Sarr, Szarka.
Senica: Šulla – Gončar, Březina, Pillár, Delgado – Mráz, Kratochvíl, Pirulo – J. Kosorin (33. Blažek), Guille (73. Turyna), Ebwelle.

V úvodnej štvrťhodine zápasu sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, obe mužstvá však strácali ľahké lopty. Domáci boli aktívnejší, Seničania v kombinácii kreatívnejší, kompaktní a pozorní v defenzíve. Prvú šancu mal v 18. min. Pačinda, no Šullu neprekonal. Po polhodine hry sa hosťom nepozdával nepotrestaný zákrok na Guilleho. V 35. min. center Pirula nevyužili Pillár ani Březina. V 41. min. po úniku Szarku zahodil tutovku bývalý senický hráč Peter Štepanovský. Tesne pred prestávkou mohol meniť skóre Pirulo, no netrafil bránu.

Po prestávke sa hralo prakticky na jednu bránu, domáci neustále dobíjali bránku Šullu, no mali iba jedinú šancu, no strelu Szarku zblokoval Březina na roh. Mužstvá si napokon v podpriemernom zápase body podelili za bezgólovú remízu.

Zisk bodu posunul Záhorákov na 4. miesto tabuľky, dva body za Slovan a o skóre pred Ružomberok,

Povedali po zápase: Miroslav Mentel, tréner FK Senica: „Zápas nemal takú futbalovú kvalitu, ako by si obe mužstvá želali. My sme vďační za bod z vonka, prísnejšie kritéria dnes by zniesli len brankár Šulla, obaja stopéri Pillár s Březinom a striedajúci Blažek.“

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…