Pozrite si komentár a výsledky víkendových zápasov Oblastného futbalového zväzu Senica.

futbal_kunov_laksarska_nova_ves
Zo zápasu Kunov – Lakš. N. Ves. Trojgólový Lukáš Blanárik (s loptou) uniká Filipovi Šimkovi.

Majstrovstvá oblasti muži
Víkendovým zápasom 5. kola MO bolo susedské derby Cerová – Jablonica. A to zvyčajne nemá favorita. Hostia dvakrát vyhrávali, domáci rozhodli dvomi gólmi striedajúcich hráčov v posledných dvoch minútach. Víťazný gól dal v poslednej minúte hrajúci tréner Ján Filuš z druhej penalty, o ktorej neboli pochybnosti. Tá prvá však vraj vyvolala polemiky.
Búrania premrhali doma dvojgólové vedenie, keď po dokonalom obrate zabezpečil Dubovciam tri body dvomi gólmi hokejbalový reprezentant Jaro Martinusík. 13. minúta bola šťastnou pre lídra z Radimova, vtedy rozhodol Drápal zápas s Brodským. Hlboké vyhralo vysoko v Kútoch a „poskočilo“ na miesto, o ktorom sa mu v posledných sezónach len snívalo. Doma prehrali aj Humence, keď všetky góly padli už v prvom polčase- Rohov i Rybky zhodne remizovali na súperových ihriskách 1:1. Schuti si zastrieľali Radošovce, šaštínsky Slovan si od nich odviezol osmičku. Strelcom kola bol autor hetriku Rado Drgon.

Kúty – Hlboké 1:5 (0:1)
Góly: 77. T. Dominik – 24. a 83. L. Matula, 58. R. Slaný, 63. S. Otépka, 80. R. Mráz
Š. Humence – Bor. Sv. Jur 1:2 (1:2)
Góly: 35. R. Horváth – 11. P. Kršek, 39. S. Hrnek
Radošovce – Šaštín 8:0 (4:0)
Góly: 6., 43. a 87. R. Drgon, 82. a 87. E. Petrovič, 19. J. Žák, 33. L. Strelka (11), 54. E. Vávra,

Majstrovstvá oblasti muži II. trieda
Až tri zápasy skončili rovnakým výsledkom 2:2, v Hradišti, Smolinskomi Sobotišti, ba mohol tak skončiť aj v Sekuliach, no domáci neustrážili Davida Gála a Petrova Ves tam vyhrala 3:2. Kunov mal uľahčenú robotu, keďže Močidľany prišli iba s desiatimi hráčmi. Domáci si to však „neuľahčili“ sami lajdáckou hrou po prestávke. Letničie muselo otáčať nepriaznivý stav s Čárami, až príchod Ľuba Lánika po prestávke priniesol kľud do ich radov. Lakšáre si poľahky poradili s nováčikom z Chropova, ktorý je stále bez víťazstva.

Sekule – Petrova Ves 2:3 (1:1)
Góly: 8. M. Kubinák, 60. Adam Trajlínek – 16. L. Božek, 68. T. Očkaj, 75. D. Gál
Hradište – Unín 2:2 (0:2)
Góly: 56. T. Sadloň, 65. M. Sadloň – 9. M. Uher, 41. T. Rešetka
Kunov – Pop. Močidľany 5:1 (4:0)
Góly: 4., 41. a 78. L. Blanárik, 10. R. Burian, 45. R.Kollár – 55. M. Tokoš
Letničie – Čáry 4:2 (2:1)
Góly: 45. P. Rehák, 51. M. Knap (11), 61. a 70. Ľ. Lánik – 29. J. Flajžík, 76. A. Kollár

Majstrovstvá oblasti muži III. trieda
Všetky mužstvá z prvých troch miest vyhrali a tak sa na čele tabuľky nic nezmenilo. Smrdáky vyhrali v Osuskoma ostali jediným mužstvom bez straty. Trnovec otočil po prestávke v Dojči, ktorý vyhrával Morávkovým gólom, Prietrž s posledným Vrádišťom rozhodla už v prvej polhodinke.