Snom Holíčanky Nikolety Hílkovej (21) bola odmalička súťaž krásy. Podarilo sa jej zvíťaziť na Miss Záhoria 2016. Teraz zabojuje o najcennejšiu korunku Miss Slovensko 2017.

Srdečne gratulujeme v mene celej redakcie k tvojmu postupu na Miss Slovensko. Je to oficiálne a ty si finalistka s číslom 9! Aké pocity máš teraz v sebe?
V prvom rade veľmi pekne ďakujem za gratuláciu. Je to niečo neopísateľné a neuveriteľné, lebo dostať sa do finálovej dvanástky Miss Slovensko je podľa mňa úspech. Už vôbec je úspechom, že som sa dostala do semifinále. Som za to veľmi vďačná všetkým, čo mi pomáhali. Určite za to vďačím aj regionálnej súťaži krásy, ktorá ma na to pred-pripravila, keďže som do tej doby nemala žiadne skúsenosti s fotením, prehliadkami, atď…Navyše nebyť určitých ľudí, možno by som sa ani do súťaže Miss Slovensko neprihlásila, aj keď to bol vždy môj tajný celoživotný sen. Znie to ako klišé, ale naozaj som o tom snívala odmalička, len som mala menšie obavy. Myslela som si, že na takú súťaž nespĺňam kritériá na výšku, keďže meriam 171 cm a celkovo som sa vždy venovala viac štúdiu, než takýmto veciam…Tento rok som si však povedala, že to skúsim, som tu a stále tomu neverím, nakoľko len predvčerom (31.1. pozn. red.) bolo oficiálne predstavenie a ešte sa s touto skutočnosťou vyrovnávam, aj vnútorne, rozmýšľam, čo a ako bude, ale určite sa viac teším! Tie štyri mesiace, čo ma čakajú, sa budem snažiť čo najviac si užiť a dúfam, že to celé neutečie veľmi rýchlo.

S akými ambíciami ideš do Miss Slovensko? Čo by si si priala?
Viem, že mi táto súťaž dá do života veľmi veľa skúseností a môže to byť  pre mňa odrazový mostík do budúcnosti. Naučím sa veľa nového, zažijem množstvo zážitkov, získam nové kamarátstva a to je vždy to najhlavnejšie. Veľmi sa teraz teším aj na naše sústredenie, ktoré bude vo februári na Kapverdoch a viem, že si užijem každé jedno sústredenie, fotenia, prehliadky, mediálne tréningy a všetko, čo k tejto súťaži patrí a čo každej jednej z nás dá niečo do života. Nikto by sa nemal báť plniť si svoje sny a ak niekto po tomto túži, určite by to mal vyskúšať. Je to veľká príležitosť, ktorá môže pripraviť každé dievča na to, aby sa stala ženou!

Ako prebiehali samotné castingy?
Prebiehali tak, že v podstate som postúpila do semifinále, do ktorého bolo podmienkou poslať minimálne minútové video, kde som mala rozprávať o sebe podľa základných záchytných otázok. Takisto som musela posielať svoju fotku, na základe ktorej postúpilo osemdesiat dievčat do semifinále. Prvé kolo prebiehalo normálne vo svojom oblečení, v ktorom som sa prešla a ukázala porote. Druhé kolo bolo v plavkách a nakoniec boli pohovory, z ktorých sa vybralo štrnásť dievčat. Na pohovoroch sa pýtali hocičo, bolo to individuálne, napríklad niektorých dievčat sa pýtali aj na cudzie jazyky. Z týchto kôl som ale nepociťovala nejaký stres. Jednoducho beriem veci tak, ako sú a viem, že čo sa má stať, to sa stane. A ono to vyšlo.

Čím si podľa teba zaujala porotu práve ty?
Neviem to takto ani povedať, lebo sama tomu stále neverím. Je to asi individuálne a každý človek má na krásu iný názor, ale určite si myslím, že zavážil aj môj prejav.

Ako hodnotíš ostatné dievčatá, s ktorými  budete bojovať o korunku krásy a s ktorými stráviš aj spomínané štyri mesiace?
Som veľmi rada, podľa mňa sme super kolektív. Boli sme už spolu na prvom sústredení a nemôžem povedať, že by sme mali vzájomne nejaký problém. Myslím si, že všetky dievčatá majú aj veľmi dobrý prejav, sú charizmatické, jedinečné a krásne. Užívame si každú novú príležitosť a už sa teším, ako s nimi strávim všetok spoločný čas.


Finále Miss Slovensko 2017 sa uskutoční v apríli a v priamom prenose ho odvysiela TV JOJ.

 


.

Lapková patrola