Chcete spropagovať aj vaše podujatie, pošlite nám ho na adresu kamven@zahori.sk a radi ho zaradíme do prehľadu podujatí.

piatok 14.7
Žili v Skalici – Miroslav Sylla, Ján Blaha – viac info TU!
16:00 | Záhorské múzeum Skalica
Výstava, ktorá sa bude konať v termíne od 14. júla do 20. augusta 2017 v múzejných výstavných priestoroch, bude venovaná Miroslavovi Syllovi a  Jánovi Blahovi.

 

Projekt X Party
22:00 | Disco club Jama Senica
Počas celej noci bude panák Captain Morgan a vodka Amundsen LEN za 1€ v čase od 22.00 hod -24.00 hod od nás dostaneš za túto super cenu rovno DVOJITÝCH panákov.

 

sobota 15.7.
Krojované hody v Kopčanoch
10:00 | Kopčany
Slávnosti, plné folklórnej hudby, tradície, krásnych krojov, dobrej nálady, ktoré sa budú konať v priestoroch predajne Bazária Kopčany za spolupráci hlavnej organizátorky Ilonka Damborská. Všetci ste srdečne vítaní:) a ak prídete v krojoch ešte viac! Akcia sa bude konať aj za nepriaznivého počasia. Občerstvenie pre návštevníkov bude zabezpečené.

 

Hráme sa a športujeme
14:00 | Mesto Senica

 

Pivný deň
14:00 | Obec Dubovce

 

Otvorenie výstavy Šport v Malackách
15:00 | Prízemie čelného krídla zámku – Malacky
vstup voľný

 

Po slovensky tour –  Thomas Puskailer – viac info TU
22:00 | Kúty u Cugu
Pozývame Vás na koncert Thomasa Puskailera “PO SLOVENSKY TOUR”, ktorý sa bude konať u Cugu v Kútoch.

 

Galavečer hviezd
20:00 | Zámok Holíč

 

Tanečná zábava na Polovníckom dome
19:00 | Poľovnícky dom Moravský Svätý Ján
Do tanca a na počúvanie hrať hudobná skupina Magic Sound. Tešiť sa môžete na srnčí guláš a poľovnícke špeciality. Pripravené je kvalitné vínko a tombola. V prípade nepriaznivého počasia sa zábava presunie do areálu „U zahradkárov“ – tradičné miesto Habánskych hodov.

 

D’BEND
20:00 | nádvorie Vínotéky u františkánov Skalica
Koncert mládežníckej kapely, ktorá pracuje pri ZUŠ Holíč. Vstup voľný.

 

nedeľa 16.7
Majstrovstvá Slovenskej republiky v hasičskom športe
9:30 | Štadión A. Hajmássyho v Trnave
V sobotu želiezko v ohni na týchto MSR ktoré sa konajú v Trnave bude mat DHZ Podbranč Horná Dolina kat. dorastenky a dorastenci z DHZ Sekule. V nedeľu budú obhajovať titul ženy z DHZ Kúty a o prvenstvo zabojujú muži taktiež z Kúty.

 

Veľká detektívska cesta okolo sveta
15:00 | nádvorie Vínotéky u františkánov Skalica
Detské divadelné predstavenie v podaní hercov divadla Rád červených nosov. Vstup voľný.

 

ROZPRÁVKOVÉ POPOLUDNIE V KAŠTIELI
16:00 | Pálfyovský kaštieľ Malacky

 

Unplugged Koncert
19:00 | Amfiteáter Senica
Nedeľné kultúrne večery pokračujú…V nedeľu 16.07.2017 o 19,00 h. vás pozývame na jedinečný unplugged koncert Vierky Šustekovej, gitaristu Petra Kavického a basgitara Tamás Belicza v Malom amfiteátri pri Dome kultúry Senica.

 
Multižánrový festival „Svátek bláznú“ – viac info TU!
14. – 15. 7 | v Zámockom parku Veselí nad Moravou
Festival v krásnom prostredí zámockého parku vo Veselí nad Moravou prináša výber najzaujímavejšieho z alternatívnej produkcie umelcov z oblasti hudby, divadla a výtvarého umenia.
 

Výstavy
Výstava obrazov Martina Hrebeňová
16:00 – 19:00 | Synagóga Rohožník
výstava otvorená počas víkendov od 8. do 30.7.

 

Prehliadky
Prehliadka pamiatok mesta Skalica – sprístupnené zdarma spolu so sprievodcom.
Cez letnú turistickú sezónu počas víkendov t.j. každý
piatok     14:00 – 18:00
sobotu    10:00 – 18:00
nedeľu    14:00 – 18:00

Rotunda sv. JurajaRotunda sv. Juraja – prospekt

Pôvodne románska stavba pochádza pravdepodobne z prelomu 12. a 13. storočia (najnovšie sa však uvádza i prvá polovica 11. storočia). V neskorších dobách bola goticky a barokovo prestavaná. Horná časť, spojená s opevnením, plnila obrannú funkciu, spodná časť slúžila ako kaplnka. – Virtuálna prehliadka 

Františkánsky kostola kláštorFrantiškánsky kostol Sedembolestnej Panny Mária a kláštor – prospekt

Budovy kostola i kláštora boli v uplynulých storočiach niekoľkokrát prestavované a rozširované. Ku komplexu dnes patrí okrem kláštornej budovy, kostola, tzv. rajského dvora aj tzv. Čierna kuchyňa, kde sa pripravuje Skalický trdelník tradičným spôsobom.

Dom kultúryDom kultúry – prospekt

Secesná budova sa dodnes zachovala v pôvodnom stave. Projekt spracoval architekt  Dušan Jurkovič, ktorý sa inšpiroval ľudovým staviteľstvom. Stavbu zdobí vonkajšia mozaiková dekorácia od Miloša Aleša, steny a oponu veľkej divadelnej sály zdobia maľby s figurálnou tematikou od Jožu Úprku a Antoša Frolku. V časti prvého poschodia sa nachádza stála expozícia Záhorského múzea a galéria Júlia Korezsku.

Námestie slobodyFarský kostol sv. Michala Archaniela a veža kostola – prospekt

Pôvodne jednoloďový kostol bol v období neskorej gotiky prestavaný na trojloďovú baziliku. Kostol viackrát vyhorel, bol prestavovaný a opravovaný. Pôvodnú stavbu dopĺňa mohutná veža, ktorá ponúka výhľad na Skalicu a jej okolie. – Virtuálna prehliadka

Jezuitský kostolJezuitský kostol sv. Františka Xaverského – prospekt

Z umelecky hodnotnej výzdoby kostola sa zachovala architektúra a štuková výzdoba hlavného oltára, časť fresiek v bočnej kaplnke Panny Márie, kde sa nachádza vchod do krýpt a oltárny obraz, ktorý patrí k najväčším na Slovensku. V roku 2011 prešiel komplexnou rekonštrukciou a dnes je dominantou kultúrno-poznávacieho cestovného ruchu v Skalici.

LedovňaĽadovňa – prospekt

Ľadovňa sa v minulosti používala na uschovanie potravín. Ľad do ľadoví sa na psích záprahoch zvážal z priľahlých vodných plôch. Komplex mestských ľadovní a pivníc patrí k významným a  atraktívnym dokladom novovekých dejín skalického mestského hospodárstva a je vzácnou technickou pamiatkou.

Mlyn bratov PilárikovMlyn bratov Pilárikových – prospekt

Pôvodne vodný mlyn v 20-tych rokoch kúpili bratia Pilárikovci. Starý mlyn zbúrali a postavili nový moderný trojposchodový na elektrický pohon. Mlyn potom desaťročia slúžil Skaličanom i okolitým obciam až do roku 1962, kedy bol definitívne zatvorený. V súčasnosti je zrekonštruovaný a sprístupnený verejnosti.

Paulínsky kostolKostol sv. Pavla Pustovníka a paulínsky kláštor

Neskorobarokový komplex postavili príslušníci rádu sv. Pavla Pustovníka v rokoch 1715 – 1725. Kostol sa v súčasnosti nevyužíva na cirkevné účely, kláštor je v súkromnej držbe. Mobiliár lode kostola je neskorobarokový a pochádza z 1. polovice 18. storočia.

 

Evanjelický kostol

Evanjelický kostol – prospekt

Tolerančný klasicistický kostol s prvkami  neskorého baroka. V roku 1938 k nemu bola pristavaná veža podľa projektu arch. Dušana Jurkoviča s nápisom „Pamiatke Komenského 1650“. Interiér kostola má klasicistickú drevenú výzdobu.

 

Kostol bratov MilosrdnýchKostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov – prospekt

Kostol najsvätejšej Trojice bol postavený v rokoch 1645 – 1650 pôvodne ako evanjelický.  Po prestavbách a rozšírení podľa projektu M. M. Harminca slúži objekt kláštora naďalej ako nemocnica. V celku je kostol Najsvätejšej trojica je vzácnou pamiatkou barokového umenia.

 

V Bowling Bar Malacky sú „Prázdniny plné zábavy“  – Bowling počas letných prázdnin za 50%

 

Bez záruky – zber dát internet. 


.
Toto je čítané

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…

BM: Ustekana sobota