Hokejisti Skalice natiahli svoju sériu bez prehry na deväť stretnutí, keď vyhrali doma s Trnavou i Prešovom.

Najmä s Prešovom v priamom súboji o 2. miesto tabuľky sa vyše tisícke divákov musel páčiť, videli desať gólov a množstvo ďalších zaujímavých situácií. Svojmu súperovi tak utiekli na rozdiel piatich bodov, pričom na lídrom z Michaloviec zaostávajú iba o dva body.

1. hokejová liga 36. kolo
HK Skalica – Trnava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 7. Kukliš, 24. Hujsa, 24. Jarolín – 23. Hrbáčik, 47. Valent.
Pred 782 divákmi rozhodovali Mĺkvy.
Vylúčení 2:3 na 2 min. Mikéska (SK) 5 min. + DKZ.
Presilovky a oslabenia 0:0.

Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Janáč, Jarolín, Okoličány – Janík, Pavešic, Hluch, Kučera, Kňazev – Kukliš, Straka – Kotzman, Dufek, Okoličány, tréner M. Ružička.

Nečakané problémy pripravili v krajskom derby domácim Skaličanom hokejisti Trnavy. Tí si síce vypracovali dostatok príležitostí už v prvej tretine, no ku gólu im „musel“ dopomôcť brankár súpera Brucháč, ktorý si v 7. min. nešťastne zrazil do siete nastrelený puk Kukliša, ktorému bol gól priznaný – 1:0. V druhej tretine už v 23. min. hostia vyrovnali Hrbáčikom na 1:1, no o 95 sekúnd Hujsa získal domácim opäť vedenie a o ďalších desať sekúnd pridal tretí gól domácich Jarolín – 3:1. Zdalo sa, že gólostroj domácich sa naplno rozbehol, no opak bol pravdou – ten sa celkom zadrhol. Napriek viacerým príležitostiam už obranu súpera neprekonali ani v druhej, ba ani v tretej tretine. Naopak, v 47. min. Valent dal kontaktný gól hostí, po ktorom riadne „kúsali“ až do konca zápasu. Skalica si však svoje najtesnejšie vedenie ustrážila.

Ďalšie výsledky 36. kola: Spiš. N. Ves – Pov. Bystrica 4:5 p. p., Topoľčany – Prešov 5:0, Osmos Bratislava – Michalovce 1:7, Dubnica – Nové Zámky B 5:0 kont.

1. hokejová liga 37. kolo
HK Skalica – Prešov 6:4 (3:3, 2:0, 1:1)
Góly: 2. a 17. Jarolín, 11. a 60. Hujsa, 36. Vereš, 40. Škápik – 6. a 20. Mikolášek, 7. Šimčák, 60. Pulščák (tr. str.).
Pred 1164 divákmi rozhodovali Mĺkvy – J. Šefčík, Frimmel.
Vylúčení 4:5 na 2 min.
Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Vaškovič, R. Vereš, Hujsa – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Kotzman – Pavešic, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Straka, Kukliš, Okoličány, Dufek, Dmitriev, tréner M. Ružička.

V súboji dvoch popredných mužstiev tabuľky sa hral výborný hokej, v ktorom videli diváci až desať gólov. Už v 2. min. dostal domácich do vedenia Jarolín, lenže hostia čoskoro kontrovali, dokonca dvakrát. V 6. min. vyrovnal Mikolášek (býv. hráč Senice) a o minútu už viedli po góle Šimčáka. Domácim pomohli dve presilovky. Najskôr v 11. min. vyrovnal Hujsa a z ďalšej v 17. min. dal svoj druhý gól v zápase Jarolín – 3:2. Lenže aj Prešov našiel dvojgólového strelca a Mikolášek 30 sekúnd pred sirénou vyrovnal. V druhej tretine sa napriek množstvu príležitostí diváci dočkali až v 36. min., kedy domácich tretíkrát dostal do vedenia Vereš – 4:3. Toto vedenie Skalice ešte navýšil v posledných sekundách Škápik – 5:3. Aj v tretej tretine padali góly v poslednej minúte, dokonca až dva. Najskôr 28 sekúnd pred koncom zvýšil Hujsa na 6:3 a potom 11 sekúnd pred koncom stanovil konečný výsledok z trestného strieľania Puľščák – 6:4.

Ďalšie výsledky 37. kola: Spiš. N. Ves – Nové Zámky B 2:4, Topoľčany – Michalovce 2:3, Osmos Bratislava – Pov. Bystrica 2:1, Dubnica – Trnava 3:2.

11. Orange 20 9 3          1          2          3          46:32    13

Ďalší program: 17.1. Michalovce – Skalica, 19.1. o 17 h Skalica – Pov. Bystrica.

2.hokejová liga – 17. kolo
HK 91 Senica – Levice 4:9 (0:4, 1:2, 3:3)
Góly: Michael Daniel 2, Dolinajec, M. Vereš – Schwarz, Vrťo a Bartík 2, Bránik, Michalovič, Kasana.
Pred 158 divákmi rozhodoval Bachúrik.
Vylúčení 2:4 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Senica: P. Hollý – Krč, M. Vereš, Dolinajec, Michael Daniel, Vaňa – Fian, Volek, Planka, Konečný, Sova – Jamárik, Pavlík, Heleši, Šimek, Čagan – Leskovský, Čech, tréner Tomáš Jamárik.

I keď prišli hostia iba s dvomi kompletnými formáciami, v priebehu deviatich minút úvodnej tretiny dali štyri góly, ktorými definitívne rozhodli o osude tohto strenutia. V druhej tretine dokonca ušli až na 0:6 a až v 39. min. dal Dolinajec prvý gól domácich. V tretej tretine sa hostia v 54. min. nebezpečne priblížili k dvojcifernému výsledku, no dvakrát Daniel a v poslednej minúte Vereš prikrášlili hrôzostrašne vyzerajúci výsledok zápasu.

Ďalšie výsledky 17. kola: Budapešť – Prievidza 2:3 p. p., Ružomberok – Partizánske 2:5, Púchov – Osmos Bratislava B 5:6, Dolný Kubín – HC Nitra 6:2.

1. MŠK Púchov 17 15 0          0          2          116:47   45
  2. Partizánske 17 11         3          0          3          86:59    39
  3. Dolný Kubín 17 10         1          1          5          69:62    33
  4. Prievidza 17 8          1          1          7          64:67    27
  5. HK Levice 17 8          0          1          8          67:56    25
  6. Bratislava 17 7          1          2          7          56:66    25
  7. HC Nitra 17 7          1          1          8          64:74    24
  8. Budapešť 17 6          1          2          8          67:67    22