Dňa 18.2.2010 sa žiačky Základnej školy Sekule (ZŠ) zúčastnili Školských majstrovstiev Trnavského kraja v stolnom tenise v Trnave. Družstvo bolo zložené z hráčok: Veronika Šrámková (7.A), Erika Šrámková (5.B) a Dominika Šimková (6.A). Naše družstvo sa postupne prebojovalo okresným a regionálnym kolom, aby v Trnave dosiahlo vynikajúce 2. miesto. Hrali trojčlenné družstvá. Každá hráčka odohrala dva zápasy a hrala sa jedna štvorhra.

Okresné kolo sa uskutočnilo 9.2.2010 v ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Dievčatá si v základnej skupine poradili s II. ZŠ Senica hladko 7:0. Nasledovali ďalšie súperky zo IV. ZŠ Senica, ktoré podľahli našim hráčkam v pomere 1:6. Jediný zápas prehrala Dominika Šimková v pomere 1:2. V semifinále sa stretli s hráčkami ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Hralo sa po dosiahnutie štvrtého bodu. Naše hráčky vyhrali pomerom 4:1, kde prehrali vo štvorhre v zložení Veronika Šrámková a Erika Šrámková. Vo finálovom zápase si naše hráčky poradili s reprezentantkami ZŠ Čáry a porazili ich v pomere 4:1. Jeden zápas prehrala Dominika Šimková, ktorá bola pre nás veľmi príjemným prekvapením. Víťazstvom v okrese sme si zabezpečili účasť v regionálnom kole.

Regionálne kolo sa konalo 11.2.2010 v Senici za účasti najlepších škôl z okresov Senica a Skalica. Narazili sme na silné súperky zo Skalice. Veľmi dobrým a disciplinovaným výkonom sme nakoniec vyhrali v pomere 4:3. Naše hráčky bodovali takto: Veronika Šrámková (1 vyhraný zápas z 2 + vyhraná štvorhra), Erika Šrámková (2 z 2 + vyhraná štvorhra) a Dominika Šimková (0 z 2). Víťazstvom sme si zabezpečili postup na krajské kolo.

Krajského kola Školských majstrovstiev Trnavského kraja sa zúčastnili tri základné školy a to ZŠ Spartakovská Trnava, ZŠ Trstice a ZŠ Sekule. Súperky boli kvalitné, ale to sa dalo čakať. Hralo sa po dosiahnutie štvrtého bodu v poradí zápasov. Na prvý súboj sme nastúpili proti ZŠ Spartakovská Trnava. Tento zápas sme prehrali v pomere 1:4. Jediný bod vybojovala Erika Šrámková. Mrzí nás hlavne nekoncentrovaná hra vo štvorhre. Do ďalšieho zápasu sme nastúpili s presvedčením a túžbou vybojovať druhé miesto. Proti ZŠ Trstice sme nastúpili bojovne a nakoniec i víťazne. Zvíťazili sme v pomere 4:1. Bod stratila Dominika Šimková. Víťazstvom sme vybojovali 2. miesto v kraji.

Je to vynikajúci úspech, ku ktorému srdečne blahoželáme našim dievčatám. Za tri roky práce sme sa prebojovali až na krajské majstrovstvá a pri troche šťastia sme mohli pomýšľať i na celoslovenské majstrovstvá. Možno to vyjde o rok. Ešte raz blahoželáme Veronike Šrámkovej, Erike Šrámkovej a Dominike Šimkovej k výbornému druhému miestu na Školských majstrovstvách Trnavského kraja v stolnom tenise a ďakujeme za vzorné reprezentovanie ZŠ Sekule.

Pridaj komentár

.

Trnavské rádio Tak akorát 2024